• 45мин

Иван Пасков (Велбъжд)

• 90мин

5. Светослав Петров (ЦСКА)

Вторият в класирането ЦСКА успя да изравни в последната минута, след като изоставаше с 0:1 при гостуването на преследвача Велбъжд, но с изгубените две точки допусна водача Левски да се отдалечи на цели пет. Домакините са на същото разстояние от „червените"

"Второто полувреме искахме да приемем играта в средата на терена, но я приехме в нашето поле. - обясни пом.-треньорът на Велбъжд Алекси Желязков. - „За гола определена вина има и нашият вратар Ролев, но това е футболът. Ще играем до последния кръг, ЦСКА има трудна програма, ще ги преследваме пък каквото стане"

В 90-ата минута Светослав Петров изненада с удар от 30 метра Михаил Ролев , който се хвърли безпомощно към дясната греда, но топката профуча покрай ръката му - 1:1. Френският рефер Пула даде 5 минути продължение, в което „червените“ бяха окрилени след изравняването, но не успяха да отправят удар към вратата.

В 89-ата минута резервата на домакините Иван Стойчев технично прехвърли топката към Бойко Величков пред вратаря Иванов, но той овладя с ръка, пропускайки най-чистото положение на отбора през вторите 45 минути.

През втората част ЦСКА се окопити от гола на Иван Пасков в 45-ата минута, и създаде опасности в полето на домакините.

В 55-ата минута Христо Янев от непосредствена близост като по чудо не успя да порази вратата на Ролев, като при първия му изстрел топката се върна при него след рикошет в дясната греда, а при втория облиза левия стълб и напусна терена. Преди това при една контра Манчев изведе отново Христо Янев очи в очи с вратаря Ролев, но младият нападател не успя да отправи удар в очертанията на вратата.

"Получихме гол от корнер при голяма грешка, сами си направихме труден мача - обясни треньорът Енрико Катуци. - „През второто полувреме направихме 3-4 положения, ударихме две греди, накрая успяхме да изравним, равенството е заслуженно за двата отбора, но ние наистина си затруднихме живота"

Катуци извади защитника Томаш в 56-ата минута и пусна на негово място играч от средата на терена - Румен Калчев. Две минути по-късно Димитър Димитров вкара включилият се активно Иван Стойчев на мястото на изразходвалото се до край ляво крило Пламен Петров. До 70-ата минута Катуци извърши разрешените три смени, като пусна още чернокожият Нвоко и малтийския национал Стефано Джилио - на мястото на защитника Георги Антонов, но и двамата не се запомниха в този мач.

Снажният бранител Иван Пасков оставен абсолютно сам от защитниците на ЦСКА , с глава вкара гол за 1:0 в 45-ата минута на мача след изпълнение на ъглов удар отляво на Ивайло Иванов. Преди това „червените“ се оставиха обръчът да се стяга все повече и повече. Първо Галин Иванов изпусна Джейоба и Славчо Павлов изпълни смразяващ фаул от малък ъгъл, избит в корнер. После последва ново опасно центриране от Пл. Петров, за да се стигне до гола от статично положение, узаконил превъзходството на домакините в по-голямата част от това първо полувреме.

След 30-ата минута кюстендилци наложиха териториално превъзходство с много добри включвания на Стойнев и Джейоба, при едно от тях Томаш изби в последния момент топката. ЦСКА играеше с опасни контраатаки чрез тримата си нападатели Букарев, Манчев, Янев, но очевидно гостите не съумяваха да задържат топката и да рушат в зародиш атаките на домакините. Нито Деянов, нито Видолов в тези моменти не изпълваха потенциала си.

В 29-ата минута при едно центриране на Пл. Петров от домакините топката срещна ръката на Томаш, но френският съдия Пула сбърка, не отсъди нищо и треньорът Д. Димитров дълго негодуваше.

"Червените“ в в първите 25-ина минути се затрудняваха да изнесат топката от своята половина на полето. През това време Костадин Видолов би нескопосано фаул в стената на Велбъжд. Манчев, който действаше на широк периметър на върха на атаката на гостите и измъчи персоналния си пазач Станислав Генчев, изстреля един снаряд след спринт в дясната зона, но Ролев изби.

В 9-ата минута помияр излезе на терена, но бърдо избяга. В 8-ата след технично изпълнение на фаул от границата на наказателното поле топката срещна лявата сглобка на вратата на Ивайло Иванов.

Натискът на домакините продължи усилено в първите 10 минути. Галин Иванов изби топката от Славчо Павлов,който падна в наказателното поле, но френският съдията от три метра не забеляза нищо нередно. В 3-ата минута след ъглов удар шут на домакините бе избит от Томаш от голлинията, което е станало с ръка, според Алекси Желязков, пом.-треньор на домакините.