10. Димитър Якимов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 86мин

9. Георги Аспарухов (Левски-Спартак)

ЦСКА​ „СЕПТ. ЗНАМЕ“ – „ЛЕВСКИ-СПАРТАК“ 4:2

„Спортменство и взаимоуважение“ – така е озаглавен призивът на ръководствата на „Левски-Спартак“ и ЦСКА „Септемврийско знаме“ по повод на важния и за двете дружества мач помежду им, който вчера се състоя на стадион „В. Левски“. Не може да се каже, че състезателите на двата отбора се вслушаха в този правилен призив на своите ръководства. Редицата груби прояви, отстраняването от игра на Павлов (Лев.-Сп.) и Денев (ЦСКА) и груповите протести срещу решения на съдията не само сведоха до нула хубавите пожелания, но и лишиха десетките хиляди зрители от очакванията им за напрегнат, мъжествен и красив футбол.

Двубоят между двата ведущи наши отбори, заемащи челно място в таблицата, завърши с победа на армейските футболисти с резултат 4:2. Тя дойде напълно естествено, защото тактически отборът на ЦСКА „Септ. знаме“ по-правилно построи играта си, по-бързо се освободи от нервното напрежение. Защитавайки плътно вратата на Филипов, състезателите на ЦСКА успяваха да се преустройват и по-опасно да атакуват, което им осигури известни предимства. Тяхната по-голяма маневреност и борба за първа топка особено пролича през второто полувреме, когато армейският отбор имаше възможност да победи с повече голове. Обаче Марашлиев, Якимов и Жеков пропуснаха тези възможности.

Футболистите на „Левски-Спартак“ явно отстъпваха на съперника си по мобилизираност на сили и тактическо умение. Както нападателите, така и бранителите не съумяха да намерят противодействие, играха твърде статично и много рядко създаваха опасности пред вратата на Филипов и заменилия го Йорданов.

Головете за ЦСКА „Септемврийско знаме“ отбелязаха Марашлиев, Жеков – два и Якимов, а за „Левски-Спартак“ – Котков и Аспарухов. Между привържаниците на двата отбора възникнаха много спорове около ръководството на съдията М. Чуков и помощниците му Ц. Станев и Г. Фотев.

Заслужава да се отбележи решителността на съдията да отстрани от игра двама състезатели и стремежът му да осигури нормално, спортменско протичане на мача. Именно в този си стремеж той може би пресилено отсъди три 11-метрови удара (два срещу отбора на ЦСКА и един срещу „Левски-Спартак“), обаче по-добрата игра на армейските футболисти и заслужената им победа не будят никакво съмнение и не могат да се оспорват.