• 50мин

4. Любомир Петров (АС 23)

8. Борислав Витошки (АС 23)

АС 23​” учуди във второто полувреме

Варна, 30.06. – Днес малцината зрители наблюдаваха една рядко интересна шампионатна борба. Тимът на софиянци се представи много добре. Неговите отлични качества изпъкнаха през второто полувреме. Така “АС 23” отново показа, че едва ли не е най-добрият отбор на кален терен, именно тогава чувствува най-много сили за добра игра. Дермонски на вратата нямаше много работа. Единственият гол не бе по негова вина. От нападателите най-опасен беше Витошки, той беше истински борец и бе истински трън в отбраната на “владиславци”. Неговото опасно врязване му даде възможност да маркира два гола. Пачеджиев и Аструг бяха много добри инсайди.

“Владислав” загуби от умората си

За своята днешна загуба “владиславци” не бива да търсят вината никъде другаде освен в себе си, загубата си дължат на недостатъчен тренинг, на липсата на издържливост. Умората във второто полувреме при това положение е лесно обяснима и изменението на резултата от 1:0 за “Владислав” на 4:1 за “АС 23” е реална последица. Моканов и Орманджиев бяха душата на своя тим. Янакиев може да се вини само за третия му маркиран гол, който бе постигнат поради негова грешка. Орманджиев не даде свойствената игра. Първият гол бе изключително по негова вина, защото допусна топката спокойно да мине през краката му.

От средната линия добър бе само Калдаръмов. Най-слаб бе Мишков, който удряше топката само от любов към удрянето. Все пак през второто полувреме на няколко пъти върши много добра работа за тима си. В нападението единствен ценен и опасен за противника играч бе Джуров. Боранов бе неподвижен и пропускаше много. Темелков бе бавен. Дачев не даде нещо особено. Христов даде добри прояви само през първото полувреме. След почивката имаше изгодни моменти, но ги пропусна поради голямата си умора.

1:0, а след почивката 4:1

Още в първите минути “владиславци” са изправени от добра възможност да открият: Боранов бе сам пред вратата, сто процентов гол бе очертан, но силният удар изпрати топката вън. Нападателите на варненци бяха много опасни, бързи, създаваха преимущества за своя тим, но удобните моменти бяха пропускани поради забавяне и липса на съобразителност. Едва в 20-та мин. настъпи нещо наистина сериозно. Моканов би отличен фаул, Дачев пое с глава, прехвърли удобно на Джуров, а той от няколко метра само би неспасяемо и откри – 1:0 за “Владислав”.

Няколко опасни слизания на черно-белите бяха успешно парирани от Моканов и Орманджиев. Към 30-та мин. Витошки се откъсна, би, но ударът му бе слаб и Янакиев блокира успешно. Няколко минути след това и Христов пропусна добра възможност, биейки вън. Падащият дъжд бе много силен, теренът се разкаля извънредно и топката бе трудно да се владее. Все пак, играта бе жива, бърза. През цялото полувреме се чувствуваше надмощието на “владиславци”.

Картината на играта след почивката, обаче, се промени. Черно-белите – стари майстори на игра върху кален терен, веднага минаха в офанзива и Аструг още в 3-та мин. постигна изравняването. Техният напън бе голям. Две минути след гола на Аструг, Петров имаше рядко красива проява: с удар от около 30 метра постигна втори гол за тима си. “Владиславци” се смутиха. Единствен Джуров работи неуморимо. Едно негово бързо слизане към вратата на Дермонски създава истинска суматоха, но Христов, показващ явни признаци на умора, не можа да достигне, и нов сто процентов гол бе проигран.

В 10-та мин. Пачеджиев изнесе сам напред, би силно от около 30 м Янакиев не можа да улови, и намесата на добре пласираният Витошки донесе третия гол за “АС 23”. Играта на черно-белите е учудваща. Всички играчи работеха като по часовник, подаванията бяха повече от точни, напредванията ставаха с добра пресметливост, и в тази обща добра игра Витошки постига в 15-та минута и четвърти гол. Пет минути след това Джуров изнесе ново опасно нападение и даде много добър удар, който Дермонски блокира с плонж. “Владиславци” показаха умората си. Създаваните удобни положения бяха проигравани. Ръководството на г-н Стоянов бе задоволително.