5. Кирил Котев (ЦСКА)

77. Жузе Фуртаду (ЦСКА)

• 72мин

Йонел Дънчулеску (Динамо Б)

ЦСКА​, който е на зимна подготовка в Анталия (Турция), победи с 4:2 румънския Динамо Букурещ в предпоследната си контрола на турска земя.

Старши треньорът на ЦСКА Миодраг Йешич не изневери на стила си в контролите и в мача играха по едно полувреме два различни отбора на армейците.

Йешич запозна със следните единайсет:

22. Илко Пиргов, 14. Валентин Илиев, 5. Кирил Котев, 3. Александър Тунчев, 27. Тиаго Силва, 10. Георги Илиев, 18. Мурад Хидиуед, 30 Йордан Тодоров, 7. Христо Янев – капитан, 19. Еуген Трика, 8. Велизар Димитров.

През второто полувреме в игра се появиха:

12. Тодор Кючуков, 6. Сергей Якирович, 11. Гийом Да Зади, 16. Александър Бранеков, 17. Александър Мутавджич, 20. Йордан Юруков, 25. Иван Иванов, 26. Ивайло Василев, 34. Даниел Георгиев.

След лекия си превес още от самото начало, армейците откриха рано резултата в 14-ата минута, чрез гол на Еуген Трика.

Румънецът се пребори за една топка в половината на Динамо и я отне от играч на противника. Подаде надясно към Данчо Тодоров, който центрира към далечната лява греда. Там Янев овладя и центрира обратно в полето. Трика с глава от близко разстояние вкара първия си гол с екипа на ЦСКА.

В 41-ата минута обаче Динамо изравни след статично положение. След един пресилен фаул отдясно на наказателното поле Клаудио Лулиан Никулеско стреля силно по диагонал и топката мина до лявата греда, под плонжа на Илко Пиргов за 1:1.

В самия край на първото полувреме армейците успяха да излязат отново напред в резултата. Невероятно центриране на Янев от около 36 метра по лявата зона вътре в наказателното поле, където с глава скочи Кирил Котев и отбеляза втори гол за червените, след втора асистенция на Янев.

През втората част отново червените, макар и с почти генерално променен състав, владееха инициативата на терена.

В 61-ата минута дойде часа и на португалеца Жозе Фуртадо.

Бранеков, от поста на десен бек, великолепно изведе Жозе Фуртадо, който овладя кълбото, надбяга защитник на Динамо и сам срещу вратаря хладнокръвно отбеляза за 3:1.

7 минути по-късно, отново от статично положение, Динамо намали преднината на ЦСКА.

След пряк свободен удар от границата на наказателното поле Флорентин Петре стерля силно, Кючуков скочи и изби, но Йонел Данчулеско в близост до ситуацията добави.

В 71-ата минута Фуртадо показа класата си с гол шедьовър. Сергей Якирович пресече една топка и прати веднага към Фуртадо. Той с атрактивен финт премина покрай защитник и с удар падащ лист прехвърли вратаря за крайното 4:2.

До края на мача Динамо имаше също своите положения, но Бранеков на два пъти изчисти добре.

В този двубой головете паднаха изцяло от игра, а не както досега от статични положения. Попаденията отбелязаха ново привлечените играчи.