11. Антон Кръстев (ЦДНА)

• 37мин

• 68мин

7. Иван Ранков (ЦДНА)

Повече от 30 хиляди души дойдоха да наблюдават първата среща от групата на майсторите в нашия град. Интересът им бе оправдан още в първите минути. Добруджанци започнаха правилно, служейки си с дълги прехвърляния и игра на широк фронт. В 7 мин., след като бяха проиграни няколко изгодни положения, Чобанов със силен удар направи безпомощен Петров и домакините поведоха. Две минути по-късно Цонев, който днес беше неузнаваемо слаб, закъсня да стреля от няколко метра. Последваха нови пропуски, докато армейците показаха как трябва да се използуват изгодните положения. До края на полувремето те създадоха три и Кръстев оползотвори две от тях.

Особено ярко се прояви неумението на добруджанци да правят голове през второто полувреме, когато те задълго обсадиха вратата на Петров. Разбира се, заслуга за опазването на резултата има и вратарят на ЦДНА, който отрази няколко силни удара. И докато всички очакваха изравняване, при една от редките контраатаки на гостите Ранков през плонжа на несигурния Владимиров затвърди победата на своя отбор - 3:1 за ЦДНА.