• 40мин

9. Мауридес (ЦСКА) асистенция - Тиаго Родригеш

• 47мин

8. Едвин Джеси (ЦСКА) асистенция - Мауридес

ЦСКА​ не изпуска от поглед първото място в шампионата. „Червените“ се изравниха по точки с лидерите от Лудогорец, след като този следобед спечелиха визитата си на Дунав с 2:0. Момчетата на Нестор ел Маестро се възползваха от своите шансове и заслужено се добраха до третия си пореден успех в лигата.

Резултатът бе открит малко преди почивката, когато Мауридеш демонстрира своята най-силна характеристика - играта с глава, и опъна мрежата зад Станислав Антонов. „Армейците“ съвсем отчаяха опонента си в 46-ата минута, след като с красиво индивидуално изпълнение блесна Едвин Джеси.

ЦСКА можеше да си тръгне и с още по-изразителен успех, но добри положения за гостите пропиляха Джеси, Жоржиньо и Мауридеш.

Така столичани събраха актив от 38 точки, а в следващия кръг имат тежко дерби със Славия. Дунав остава в дъното, а тежката програма на „драконите“ продължава и с визита на Левски.

Срещата в Русе започна със здрава битка в центъра на терена. Двата тима трудно достигаха до нещо интересно, като препятствие за тях бе и тежкото състояние на терена Русе.

"Драконите“ имаха възможността да отправят първото предизвикателство в тази среща с настъпването на петата минута. На два пъти Иван Коконов пласира остри подавания в полето на ЦСКА, но при тях Ахмед Ахмедов така и не успя да намери пролука към мрежата на Черниаускас.

Селекцията на Людмил Киров набираше самочувствие с всяка изминала минута и в 20-ата отново притесни сериозно столичния гранд. Божидар Васев се понесе остро по крилото, хващайки в лош момент прегрупиращата се отбрана на ЦСКА. Последва идеално подаване за непокрития Ахамедов, но голмайстора от Дунав стреля извън очертанията на „армейската“ врата.

ЦСКА отправи първия си удар в този мач, едва в 33-ата минута. Тогава националът на Гвинея-Бисау Жоржиньо насочи с глава след центриране, но коженото кълбо премина встрани от вратата на Антонов. Далеч по-добро беше изпълнението на Тиаго 60 секунди по-късно. Португалският плеймейкър шутира директно от фаул, но и неговият мерник не бе достатъчно акуратен.

И така полувремето беше към своя край. Публиката в Русе очакваше да бъде фиксирано и нулевото реми, но не така мислеше централният нападател на гостите Мауридеш. Звяра отново демонстрира своя хищнически инстинкт при статично положение. Бразилецът се възползва от центриране на Тиаго, надскочи персоналните си пазачи и с глава отбеляза своя девети гол от началото на шампионата. Попадението пък донесе голяма радост за Нестор ел Маестро, зорко следящ събитията от пистата.

Веднага след подновяването на играта, селекцията на Ел Маестро осезаемо улесни своята задача, реализирайки втори гол. Мауридеш пусна хитро в коридор за Едвин Джеси. Ганаецът елегантно елиминира Георги Динков, след което насочи към далечния ъгъл на Антонов. Макар и докоснал топката, стражът не можеше да направи нищо съществено - 0:2 за ЦСКА!

Повлияни от положителната емоция на втория гол, „червените“ бяха близо и до класиката. Жоржиньо обаче не успя да насочи в някоя от незащитените части от вратата на Станислав Антонов.

Дунав се съвзе от шока и на своя възможност имаше хубава ситуация за връщането на един гол в 56-ата. Светослав Ковачев получи подаване от Ахмедов и отправи удар по земя, който майсторски бе избит от Черниаускас в корнер.

Определено Мауридеш се чувстваше във форма този следобед и нова голова възможност пред него се откри в 59-ата минута. Бразилецът получи пространство в дефанса на Дунав и пробва да преодолее Антонов с изстрел в близкия ъгъл. Вратарят на русенци обаче внимаваше и изби решително.

В 72-ата минута Николай Бодуров бе близо от това да реализира нов красив гол с екипа на ЦСКА. Бранителят беше на точното място и без подготовка засече избита топка след корнер. Мощната му тупалка обаче премина малко над гредата.

До края Нестор ел Маестро затвори мача с правилните дефанзивни смени и така „армейците“ се поздравиха с 12-ата си победа от началото на кампанията. Дунав пък пропиля шанс за почетен гол, след като Ахмедов изпусна сам срещу Черниаускас.