Турнир: Първа софийска дивизия 1925/26 (5-и кръг)
Стадион: Славия (до Руски паметник), София
  • Кирил Петрунов

• Гол

Кирил Петрунов (Левски)

АС23 - Левски 1:7

Първият футболен мач през тази пролет се състоя в неделя, 28 т. м., на игрището на „Славия“, между софийските клубове от 1-ва дивизия Левски и А. С. 23, които миналата есен не можаха да се срещнат. На събитието присъстваше около 1000 зрители. Двата тима се представиха на игрището след изсвирването на рефера в твърде изменени тимове, особено този на А. С. 23. Тимът на сп. кл. Левски бе попълнен с 4 души от резервния тим, когато пък този на А.С. 23 бе представен с 10 души играчи, 5 от които от втория тим. Единадесетият човек, по необясними причини, не бе допуснат да влезе на игрището в началото на втория хафтайм. Поради това, че игрището не бе добре изсъхнало от падналите напоследък проливни дъждове, не можа да се развие добра игра. Все пак, обаче, личеше надмощието на сп. кл. Левски, който спечели мача с резултат 7:1. Първият гол бе вкаран от дясното крило К. Петрунов, а в последствие до края на първото полувреме Левски успя да вкара още 3. Полувремето завърши с резултат 4:0. През второто полувреме Левски успя да направи още 3 гола, срещу един на А. С. 23, спечелен от дузпа. Въпреки големия резултат, все пак А. С. 23 игра с дух и даде добър отпор на Левски. Резултата може би щеше да бъде по-малък, ако играеха всички играчи от тима му. Настоящата победа на Левски е една от редките му такива през този спортен сезон и „Спортклуб“ в предстоящото му състезание с него не ще може да вземе победата. Тимът на Левски след това състезание отново започва да се показва блестящ на спортното игрище.