Димитър Иванков (Левски Сф)

• 86мин

9. Димитър Иванов (ЦСКА)

• 90+3мин

ЦСКА​ остави надеждите си да спаси сезона на бойното поле на Герена, след като отнесе 1:3 от Левски в 1/4-финалния реванш за Купата на България. Така армейците, чиито шансове за прелом в първенството са като в пиеса на абсурда от Самюъл Бекет, ще трябва да се задоволят с две сини калъфки.

Началото на края на илюзиите за тима от Борисовата градина постави халфът на Левски Викторио Павлов. Високият рус мъж, който е продукт на школата на ЦСКА, прониза вратаря Тодор Кючуков с кинжален удар с деснячката в 17-ата минута през безпомощния шпагат на Александър Томаш. Паса достави Александър Александров - Кривия, а заслон направи черната перла Серж Йофу. По този начин резултатът от двата мача стана 2:0 за Левски. Преди 2 седмици гола на Армията забучи Георги Иванов - Гонзо. Тъкмо пловдивчанинът окончателно уби ЦСКА в 35-ата минута, когато реализира с глава след центриране на Захари Сираков. Отблизо отново гледаше Сашо Томаш, което допринесе Гонзо да запише сакралните 7 попадения в мрежата на вечния враг. Малко преди гола контузия получи Вики Павлов. По подобен начин той пострада при 5:0 за Левски над ЦСКА на финала за държавния трофей на 13 май 1998 година. В 62-ата минута “червените” станаха за смях и на ромчетата в Шекер махала в Плевен, след като вратарят им Тодор Кючуков тръгна да лъже Серж Йофу, заора с обувката си, а после взе, че съсече открадналия му топката Сашо Александров. Кючука се забатачи, защото защитата пред него през цялото време беше като охраната на Кенеди в Далас.

И така съдията Иван Добринов, бивш служител в международния отдел на ЦСКА и дебютант във вечното дерби, със сурово изражение даде дузпата и заглади перчем. От 11-те метра безмилостен бе вратарят на Левски Димитър Иванков, който би в средата и ознаменува първия си гол срещу кръвния съперник с мощно изкуфяване до рекламите.

След този трагикомичен епизод, смазан от срам и болка в ходилото, напусна Тодор Кючуков. Смени го Ивайло Иванов. Иначе, преди да отнесе тройката, ЦСКА имаше няколко направо нарисувани възможности за гол. Ситуациите обаче Светослав Петров, Димитър Бербатов и Владимир Манчев изиграха като освободени от физическо. А след това гледаха глупаво.
Все пак след ходене по мъките и ЦСКА се докопа до гол в 86-ата минута. От дузпа за фаул на капитана Мъри Стоилов срещу Светльо Петров вкара Димитър Иванов. В 180-ата секунда на 4-минутното продължение Митко Иванков пропусна да покачи на 4:1 от дузпа, отсъдена за нарушение на Росен Емилов срещу Кривия.

Иначе най-голям интерес в мача предизвика появата на Пажин в Левски, който в навечерието на двубоя се забърка в скандал с треньора Димитър Димитров. Сърбинът, чийто сънародник и съотборник Далибор Драгич игра в последния четвърт час с разпрана като с меч предница на фланелка, бе сменен от шотландския боец Джон Ингълс. Преди срещата със “сините” пък от ЦСКА изгоря Краси Чомаков, получил разтежение в бедрото.