Турнир: „А“ футболна група 2008/09 (29-и кръг)

15. Дока Мадурейра (Литекс)

• 81мин

22. Ели Маркеш (ЦСКА)

КРАЙ НА МАЧА!

90+7′ Станимир Стоилов е изгонен!

Играта е подновена, въпреки че агитката на ЦСКА е точно зад вратата

Феновете на ЦСКА нахлуха на терена, полицията ги гони по терена, неприятни сцени

Скандални последни минути на двубоя, Иван Иванов бележи след невероятно разбъркване, но е бил в засада, гол няма!

Четири минути продължение

90′ Ивелин Попов влиза в игра, след месеци отсъствие заради контузия, на мястото на голмайстора Дока

87′ Страхотно извеждащо подаване на Сандриньо към Дока, бразилецът поема малко след централния кръг, напредва, стреля силно, Петров спасява

85′ Центриране на Цветанов от корнер, Манолев надскочи Иванов, но ударът му излиза в аут

82′ Жълт картон за Сандриньо за разкарване на топката

81′ Много груб фаул на Ели Маркес, който е изгонен за втори жълт картон

80′ Невероятни пропуски за Литекс! Трима играчи на оранжевите - Дока, Цветанов и Сандриньо стреляха, но всичките им изстрели бяха блокирани от червената защита

76′ Силва центрира отдясно, Голубович не успя да се намери добре, но Барт изчисти

75′ Александър Цветков заменя контузения Нифлор

72′ Кишишев праща технично топката към Цветанов, който е в пеналта, Иван Иванов избива в корнер пред крака на Цветанов

71′ Централният нападател на Литекс Уилфред Нифлор е изнесен на носилка, след съприкосновение с играч на ЦСКА. Французинът няма да може да продължи мача

70′ Комбинация между Дока и Сандриньо, последният стреля силно на скорост от границата на наказателното поле, топката премина на сантиметри от гредата

69′ Руи Мигел е заменен от Давид Силва

68′ Центриране на Цветанов от фаул, топката е отклонена с глава от защитник, попада в Дока, той стреля, Нифлор също игра с топката, но е бил в засада

67′ Добра атака на Момчил Цветанов отдясно, фаулиран е до тъч линията от Иван Иванов

66′ Морозс е заменен от Тошев

63′ Саидходжа заменя Зехиров

58′ Тонев гони една дълга топка, точно преди да я достигне Голубович, който чисти с крак

57′ Момчил Цветанов заменя Диего

57′ Маркес получава жълт картон, за удара си при спряна игра

57′ Ели Маркес е изведен зад гърба на защитата, в засада е, а ударът му е спасен от Голубович

52′ Мощен удар на Ели Маркес от границата на пеналта, рикошет в тялото на защитник

48′ Атака за ЦСКА, центриране от корнер, Бранеков свали с глава, но после ударът на Тонев бе твърде слаб, за да затрудни Голубович

46′ Гол за Литекс! Дока бележи, след като Кишишев пусна добре отляво, Данчо Тодоров не успя да изчисти, бразилецът пое на гърди, влезе в пеналта и ог ъгъла стреля точно.

НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45′ Дока стреля от фаула, право в стената

44′ Бранеков фаулира Дока на границата на пеналта

42′ Иван Иванов за малко се размина с автогол, след като защитникът отклони удар на Нифлор

41′ Шандор стреля слабо, в ръцете на Ивайло Петров

38′ Играта се изнерви малко, след едно спорно отсъждане на Станислав Тодоров

35′ Атака за ЦСКА, Маркиньос намира Ели Маркес, който опитва се стреля от малък ъгъл, право в ръцете на Голубович

32′ Зехиров опита труден удар по диагонала, топката излиза в аут

30′ В последните 10 минути играта е предимно в центъра на терена, като преобладават единоборствата

22′ Тонев за трети път опитва шут по посока Урош Голубович, рикошет в крак на защитник и корнер за ЦСКА

17′ Втори пореден фаул на Йордан Тодоров срещу Дока, този път Станислав Тодоров не пожали капитана на червените и му вдигна жълт картон

15′ Добра атака за Литекс, Нифлор коминира с Дока, който сам от ъгъла на пеналта спря и стреля, но ударът му прелетя над напречната греда

14′ Дока проби отляво, пусна хитро топката в опразнена част от пеналта на ЦСКА, там Сандриньо се размина с топката

12′ Центриране на Петков от корнер, Нифлор отигра много технично, но ударът му с обръщане мина покрай гредата

Младият Диего набира скорост отдясно, фаулиран е, но след изпълнението на наказателния удар нищо опасно не се случва

5′ Неприятна грешка на Манолев, Руи Мигел го премина лесно, но опитът му да намери свои съотборник е парирано

4′ Дока отляво намери добре Шандор, който от движение шутира силно, топката минава на сантиметри от гредата

3′ Тонев пробва удар към вратата на Голубович, топката лети в аут

2′ Бърза атака за Литекс по десния фланг, Манолев центрира, Нифлор не успя да отиграе добре топката