10. Васил Анков (Локо Пд)

• 72мин

8. Христо Бонев (Локо Пд)

• 82мин

Както се и очакваше, този възлов мач се превърна в доста сериозен и вълнуващ двубой. Радващо бе, че той премина под знака не само на оспорвано съперничество, но и предложи на зрителите футбол от добро качество. Още в първите ходове проличаха големият заряд от амбиция, с който започнаха играта 22-та на терена. След това се посипа истинска канонада от удари към двете врати. Това беше тактически верен ход на нападателите при хлъзтавата от падналия преди мача дъжд трева. Макар че в стрелбата имаше и доста халосни патрони, редица топки бяха насочени и в очертанията на вратите, което още повече повиши градуса на напрежението В тази част ЦСКА „Септемврийско знаме“ хвърли значителни сили в настъплението срешу пловдивската врата. Якимов и Никодимов маневрираха твърде ефикасно в голям район от средата на терена и същевременно често осъществяваха опасни атаки, в които се присъединяваха Жеков (с похвално старание) и дори някои от защитниците. Гаганелов сполучливо оперираше в централната зона, а Кирил Станков (с №11) играеше като централен защитник. Поредица действия на армейците им осигуриха превес в този силен техен период. След далечно центриране Никодимов би силно с глава, Хаджийски отби, но Жеков предвидливо бе заел добра позиция и вкара топката в празната врата.

ЦСКА продължн да атакува с пълни сили и след пробив на Жеков и Якимов в 32 мин. вече водеше с 2:0. Това благоприятно развитие за армейския отбор, колкото и чудно да изглежда, като че ли импулсира повече пловдивските футболисти. Локомотивци, които дотогава бяха заложили предимно на контраатакнте, увеличиха оборотите и само след 3 минути намалиха пасива с добър удар на Луканов от линията на наказателното поле.

След почивката мачът премнна през интересни и твърде драматични перипетии. Удар на Якимов в гредата в 50 мин. опасните снаряди на Бонев и Б. Станков в 63 мин. бяха отразени чудесно от вратарите. След това започна онзи мощен щурм на Локомотив, който само за 2 минути обърна всичко с главата надолу и разколеба значително армейския отбор. Бонев, който доста време бе в сянка, сякаш се пробуди и стана главен двигател на този обрат. Негова бе заслугата за изравнителния гол, а малко след това хладнокръвно се освободи от вратаря и технично насочи топката в ъгъла. Сега локомотивци се видяха господари на положението, но те на свой ред не можаха да съберат плодовете на своето надмощие. Осем минути преди края от свободен удар Жеков простреля Хаджийски - 3:3. Един справедлив резултат за двата достойни противника в този хубав мач.