• 44мин

неизвестен (Спортклуб Сф.)

• 50мин

Казаков (Спортклуб Сф.)

Вчерашният футболен мач за първенство АС 23—Спортклуб завърши с 2: 1 гола в полза на АС23, като в полувремето резултата бе 2:0 за същия. В по-голямата част на първото полувреме валеше ситен дъжд, който за малко време се усили, а след това спря. Дъждът, обаче, не попречи на играта. На играта попречи недоброто рефериране на г. Батанджиев, подпомогнат в това от тъчрефера г. Чумпалов. Доста фаули и офъсайди бяха свирени безпричинно и произволно, главно в ущърб на АС23. Страно бе че тия уж добри рефери вчера бяха в „лоша форма“.тимовете общо за двата тима може да се каже, че в първото полувреме те бяха добре, като развиха доста сполучлива игра, слаб превес имаше АС23, който успя да реализира два гола и да веди второто полувреме с този аванс. При това срещу вратата на АС23 духаше вятър, който носеше на там и дъжда. Впечатлението бе, че във второто полувреме АС ще покачи значително резултата, но той успя само да запази победата си благодарение на шансът, че Спортклуб не можа да реализира една дузпа, която иначе би изравнила резултата. Докато в първото полувреме Спортклуб изгуби инициативата и играта се дирижираше повече от АС23, във второто полувреме, макар не за дълго, стана обратното, след спечелване на единия си гол, Спортклуб доби кураж за известно време имаше инициатива, поставяйки в затруднение отбраната на АС23. По-късно нападенията бяха откъслечни към двете врати, при които не липсваха застрашаващи врате моменти. И двата тима неизползуваха доста изгодни за голове положения, главно поради неточни или слаби шутове. Във второто полувреме общо играта бе по слаба и разкъсана. Нападателите се стремяха повече в ненадейни самостойни пробиви, особено тия на Спортклуб. Но трябва да прибавим, че самия мач бе на средно ниво и бе по-скоро един стремеж за отбелязване на гол както дойде, а не със замисъл и такт. Спортклуб бе особено усърден в пазене вратата си и там се водеха борби в които се .
прояви не малко геройство. И ако Спортклуб би бил в нападенията си така
упорит, резултатите му биха били поблагоприятни. У АС23 все пак има известна рутина, която му дава вида на солиден тим. Но и той се поддава на настроения и ние го виждаме някде с проблясъците на голям тим, нкъде неудачен и сив. Впрочем това е общо явление у софийските тимове,но у АС то посилно се подчертава. Впрочем вчерашната победа на А.С. 23 е заслужена и тоя мач бе за него наистина една надежда за спечелване на двете точки. Играта Под ситен дъжд играта се води с няколко добри нападения на АС23. при едно слизане д. крило на Спорт, бие опасно и Дермонски едва успява да отбие топката с юмрук, В 16-та минута АС печели фаул от страни на пеналтиерията и Ив. Григоров с глава бележи първия гол за АС23. 1:0. По късно пред вратата на АС настава меле и ц. фор. на Спорт, бие от 5 метра право в ръцете на Дермонски. Дъжда, който се бе засилил, спира, ведно с корнер за АС23. В 30-та минута след корнер и меле пред вратата на Спортъ, Ангелов бие сигурно и покачва на 2:0 за АС23. Към края на полувремето рефера дава дузпа за Спорт, която бе отбита от Дермонски. Второ полувреме.
В 5-та минута Спорт е в нападение, Дермонски излиза напред и д. кр. на Спорт, Казаков бие в опразнената врата. 2:1. този гол дада импулс на Спорт, който взима инициатива и с малки прекъсвания доминира около 15 минути, без да успее да изравни. Към края на мача АС23 на свой ред доминира, но и той не успява да промени. Краят на мача заварва резултата 2:1 за АС23.