• 67мин

9. Фернандо Каранга (ЦСКА)

• 71мин

7. Кевин Меркадо (ЦСКА)

ЦСКА​ постигна историческа победа над Лудогорец - първа срещу „орлите“ в шампионатен мач! В дербито на 15-ия кръг на Първа лига „червените“ осъществиха пълен обрат с 2:1, след като изоставаха в резултата. В 49-ата минута на срещата на „Лудогорец Арена“ Густаво Кампаняро откри за тима на Димитър Димитров - Херо. Фернандо Каранга изравни в 58-ата, а в 71-ата Кевин Меркадо се превърна в герой за гостите, реализирайки след само две минути на терена.

В 68-ата минута Каранга беше изгонен за втори жълт картон, но въпреки численото изоставане футболистите на Стамен Белчев съумяха да измъкнат сладката победа в непревземаемата до този момент за тях крепост в Разград в срещите за първенство. След историческия успех ЦСКА събра 34 точки и вече изостава само с две от лидера Лудогорец, който има 36 в актива си.

В дербито днес шампионите бяха без треньора си Димитър Димитров. Както е известно, Херо е със спрени права след изригването му преди седмица на „Герена“ при победата с 2:0 над Левски. Той гледа срещата от трибуните, а указания на футболистите му даваха неговите асистенти - Петър Колев и Георги Чиликов. Стамен Белчев обаче ги надхитри и „червените“ записаха впечатляваща победа, показвайки, че ще се борят със зъби и нокти за титлата този сезон.

Първата ситуация в мача беше в седмата минута. Тогава Тиаго Родригес направи фрапантен пропуск сам срещу Хорхе Броун. До почивката и пред домакините се откри една добра ситуация. В 35-ата минута Върджил Мисиджан пропусна да вкара след подаване на Джоди Лукоки.

След почивката паднаха цели три гола. В 49-ата Густаво Кампаняро откри. Марселиньо се отскубна перфектно отляво и пусна отлично подаване към съотборника си, който от ъгъл успя да реализира с левия крак, пронизвайки Черниаускас - 1:0.

В 58-ата Каранга хвърли в екстаз публиката на „армейците“. Бразилецът се пребори с Моци за центрирана топката и реализира с глава за 1:1. Подаването беше на Тиаго Родригес.

В 64-ата минута Лукоки можеше отново да даде преднина на Лудогорец, но изпрати топката над напречната греда.

В 68-ата Каранга получи втори жълт и съответно червен картон от съдията Драгомир Драганов, който отсъди нарушение на тарана срещу Моци.

"Червените", останали с 10 човека, съумяха да стигнат до пълния обрат. В 71-ата минута резервата Кевин Меркадо се разписа с удар по земя от 20-ина метра - 1:2.

До края „орлите“ направиха отчаян опит да стигнат поне до точката. В игра за домакините влязоха Кешерю и Вандерсон, но и това не доведе до промяна на резултата и ЦСКА ликува.