Стадион: Сен-Симфориен, Мец
  • Менвий GK

• Аиме Нюик

АС2З губи вчера от Метц 4:0(2:0)

Четвъртият мач от турнето на АС23 във Франция завърши със значително поражение за този тим , след двата равни резултати и минималната загуба в Марсилия, днешния мач в Метц донесе загуба с четири чисти гола на нула.В този мач АС23 има най-силния си противник до днес тимът на Метц съставен  от отлични професионални играчи, от които    няколко национали имаше надмощие и често доминираше.В това му помагаше значително и силно наводнения терен, на който те са  свикнали да играят. АС23 правеше всичко възможно да се отстрами но играчите се суетеха пред гола и не можеха да използува някой положения. Общо тимът не даде онази игра, която можеше да се очаква от него. Тимът на Метц е един от най-силните във Франция. Миналата седмица в шампионата той победи отличния тим на Олимпик Марсей с 5:2. Почти през цялото време на мача валя дъжд.От АС23 най-добър бе вратаря Дермонски, който е признат от всички за герой на мача.Възможно е в сряда да играем друг мач в един съседен град. В неделя 1 март ще играем в Рен срещу едноименния първодивизионен клуб на Франция.Ръката на Тома Янакиев вързи към голямо подобрение- Възможно е след 10-на дена гипса му да бъде махнат и в Страсбург той да играе. Уморен, изправен при неудобна обстановка на терена още  повече и поради превъзходството  на домзкините —тимът на АС23 изгуби мача с голямо голово съотношение — крайният резултат 4:0 за сп. кл. Метц, на полувремето отношението на головете бе 2:0.