Турнир: „А“ футболна група 2008/09 (21-ви кръг)
Съдия: Антон Генов
На живо по: TV2
  • 7мин

15. Иван К. Иванов (ЦСКА)

Шампионът на България ЦСКА вече има аванс от 4 точки в класирането на А ПФГ. Армейците се наложиха като гости над Миньор (Перник) с минималното 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на Иван Иванов още в 7-ата минута. Това бе и 6-та поредна победа за футболистите на Любослав Пенев от началото на пролетния полусезон.

Още в началото на мача армейците тръгнаха масирано към вратата на противника. Още в 7-ата минута Николай Чипев центрира от корнер и Иван Иванов с хубав удар с глава откри резултата. До края на полувремето хубави пробиви направиха Удоджи, Минев и Тодоров, но липсата на шанс попречи на нашите играчи да удвоят.

След почивката в игра за ЦСКА се появиха Дормушали Саидходжа и Давид Силва, което раздвижи играта в предни позиции. Саидходжа стреля с глава над напречната греда, а Тодоров, Янчев и Силва опитаха да изненадат стража на Миньор с удари от разстояние. Последната смяна за ЦСКА бе Павел Виданов, като с неговото включване Любо Пенев целеше да засили дясната зона. В заключителните минути армейците не допуснаха изненада и стигнаха до трите точки.