• 74мин

19. Себастиен Скилачи (Монако)

• 83мин

8. Велизар Димитров (ЦСКА)

Eдин гол не стигна на българския шампион ЦСКА, за да продължи участието си в европейските клубни турнири. В мач от група “А” на турнира за купата на УЕФА “армейците” загубиха с 2:1 гостуването си на Монако. В другата среща от групата “Хамбургер” победи “Славия”Прага с 2:0, резултат, който класираше ЦСКА дори при реми в Монако. В крайна сметка от група “А” за 1/16 финалите се класираха отборите на “Монако“, “Хамбургер” и “Славия”/Прага/.

Първото полувреме на срещата в Княжеството премина в надлъгване между двата отбора. ЦСКА игра равностойно, а сериозни голови възможности липсваха. За съжаление, “армейците” останаха без Христо Янев още в 22-та минута. Той  напусна заради контузия.

Втората част започна лошо за българите, като направените от треньора на гостите Франческо Гуисмени смени оживиха доста играта на неговия отбор. Така се стигна до 50-та минута, когато едно центриране от ляво беше продължено с глава до пласиралия се на десния фланг Капо. Той би силно в близкия на Максич ъгъл, който не се намеси добре и пропусна топката във вратата си.

“Армейците”  опитаха да изравнят резултата и между петдесет и петата и седемдесетата минути владееха играта. Капитанът Емил Гъргоров обаче изпусна най-чистото за ЦСКА положение. Той получи подаване от Велизар Димитров, близо до точката на дузпата,но би неточно в аут. При следващата атака около метър не стигна на Йордан Тодоров да засече пас от ляво.

Междувременно Миодраг Йешич бе принуден да направи още две принудителни смени, след като основни футболисти като Ибрахима Гай и Мурад Хидиуед също трябваше да напуснат терена принудително. Гай получи травма, а Хидиуед, отсъствал близо два месеца заради контузия, свърши силите. Централният защитник Валентин Илиев също получи контузия в края на първото полувреме, но стисна зъби и доигра мача.Увлечени в атаки футболистите на ЦСКА оголиха тила си и бяха наказани. В 70-та минута трима играчи на “Монако” се оказаха непокрити в наказателното поле на армейците. Максич отби първият удар, но добавката на Скилачи беше безпощадна - 2:0 за играчите от Княжеството.

Това попадение обърка играта на ЦСКА и армейците трудно “връзваха” дори няколко паса по между си. В 84-та минута обаче Йордан Тодоров проби от дясно, центрира в наказателното поле на “Монако”, където влезлият като резерва Гийом да Заади се пребори за топката, стреля, но ударът беше избит от вратаря на домакините. Добавката на Велизар Димитров обаче беше неспасяема - 2:1.

Футболистите на ЦСКА се опитаха да изравнят, но междувременно Максич успя да спаси опасен удар на Морис-Беле. Златната възможност за ЦСКА дойде в последната минута от даденото от съдията двеминутно продължение. Центриране от ляво беше засечено с глава от Юруков, но ударът му беше уловен от вратаря на “Монако” Гийом Вармюз.