Турнир: Купа на България 2018/19 (1/16 финал)
  • 52мин

10. Евандро (ЦСКА) асистенция - Станислав Манолев

• 90+2мин

22. Али Соу (ЦСКА) асистенция - Валентин Антов

ЦСКА​ победи Монтана с 2:0 в първият кръг на купата на България игран на стадион „Огоста“ в Монтана.

Първото опасно положение за армейците дойде в 10-тата минута, когато Евандро финтира трима защитника на Монтана и стреля силно от 25 метра в рамката на вратата, но вратаря на Монтана успя да я хване. Минута по-късно отново Евандро бе главно действащо лице, като намери Жоржиньо зад защитата, но португалецът не успя да увладее добре топката. В 29-тата минута Малинов навлезе в половината на Монтана, подаде вляво на Евандро, който центрира. Станислав Манолев удари топката накриво с глава и тя излезе в аут. Първото полувреме завърши при резултат 0:0.

С началото на второто полувреме армейците натиснаха своя съперник и в 51-вата минута Евандро засече с глава центриране на Станислав Манолев от корнер за 1:0. В 62-рата минута дойде първото опасно положение за Монтана. Николай Цветков бе изведен сам срещу Стипица, но хърватския вратар умело изби удара с крак. В 86-тата минута Секулич навлезе по левия фланг и центрира на главата на Мауридес, но бразилецът би над напречната греда. В продълженият Монтана се хвърли да търси изравняване и в 92-рата минута при бърза контра на ЦСКА Валентин Антов изведе Али Соу зад защитата, а гамбиецът от 40 метра преодоля излезлият напред вратар на Монтана оформяйки крайният резултат.