46′
  • 12мин

21. Макдоналд Муканси (ЦСКА)

14. Светослав Петров (ЦСКА)

Отборът на ЦСКА постигна десета поредна победа във Висшата лига на България, след като постигна класически успех с 3:0 над вечния си съперник „Левски“ в среща от десетия кръг. По този начин „червените“ увеличиха аванса си на върха в класирането на 7 точки пред втория „Литекс“ и на 8 пред вечните си съперници от „Левски“.

"Армейците“ доминираха тотално през целия мач и трите гола са най-малкото, с което „Левски“ си тръгна от стадион „Българска армия“. Шампионите на България нямаха нито един сериозен удар към вратаря на ЦСКА Стоян Колев и по този начин напълно обезмислиха заканите си през седмицата за сигурна победа на „Българска армия“.

Двата отбора започнаха предпазливо срещата, като първите 10 минути играта се водеше в центъра на терена. „Червените“ имаха щастието при първата си по-сериозна атака да открият резултата. Това стана в 11-та минута, когато Мукаси се възползва от несигурна намеса на вратаря Димитър Иванков и отбеляза красив гол от малък ъгъл. Основна заслуга за попадението има португалецът Жоао Брито, който напредна от дясно и центрира остро в наказателното поле.

Противно на очакванията „сините“ не направиха никакъв опит да променят събитията на терена и продължиха да играят без традиционния си за тези мачове хъс.

В 35-та минута македонският национал Артим Шакири, който беше моторът на „червените“ атаки, стреля опасно от пряк свободен удар, но този път Иванков се намеси по-успешно и изби в ъглов удар.

В последните секунди на първото полувреме Светослав Петров удвои преднината на ЦСКА с хубав удар от границата на наказателното поле след нова асистенция на Брито. Този гол оказа сериозно психологическо въздействие върху двата отбора. „Армейците“ се убедиха в превъзходството си в този мач, а гостите окончателно развяха бялото знаме.

В 55-та минута южноафриканският нападател Макдоналд Мукаси отбеляза втория си гол в мача и трети на сметката на ЦСКА, с което се превърна в герой на мача. Привлеченият през това лято от „Локомотив“ (София) нападател реализира на празна врата след отличен пробив на Велизар Димитров по лявото крило.

След третото попадение публиката на ЦСКА се настрои за разгромна победа над вечния съперник, но пропуски на Мукаси и Брито не можаха да оформят разгромна загуба за шампиона.

След края на мача обезумелите от радост фенове на ЦСКА нахлуха на терена и отпразнуваха заедно с футболистите най-убедителната победа на ЦСКА над „Левски“ за последните 13 години.