Стадион: Славия (до Руски паметник), София

неизвестен (Варшавянка)

• 77мин

Владимир Тодоров (АС 23)

Варшавианка — АС 23 1:1 (0:0)
Първият си мач полският клуб Варшавианка игра в събота срещу комбиниран състав на АС 23 от 6 титуляри и 5 резерви и при отсътствието на националите Дермонски и Ангелов. Рефер бе г. Стоянов. Мачът завърши с 1:1 (0:0) гола, като Варшавианка пръв откри резултата в 20 минути на второто полувреме чрез център-нападателя си, а АС 23 изравни на 32-та минута чраз своя център нападател Владко Тодоров. Мачът се разви под знака на другарска среща. Играта бе легална, лека, подвиждна и бърза, но без ония ефекти, които ни дават големите чужди тимове.
Варшавианка играе един доста семпъл футбол, който може да импонира само на тимове от втора класа. Средни техници и тактици, те нямат и нищо особено в играта си, освен това че играят с висока топка без да умеят да работят сигурно с глава. Играта им е доста бързя и това ги спасява от неудобството да имат скучаеща публика. Нападенията си водят главно чрез крилата с дълги подавания, което разнообразяваше хода на играта, иначе, ако те повеждаха нападенията си чрез центъра, сигурно би било че гостите щяха да стигат много по-малко вратата на АС23. Докато в първото полувреме те нападаха преимуществено чрез лявото крило, във второто полувреме това вършеха чрез дясното, Почти всички играчи на Варшавианка са на едно ниво. Личи опитността на вратаря Домански, полския национал, който е една сигурна точка в отбраната. Двата бека са добри и на тях се дължи равния резултат, макар шанса да имаше голямо участие. Хафбековете са  много подвижни. По-успешна игра дадоха десния и центъра, от нападателите по-добри бяха л. крило, центъра и д. крило. Варшавианка можа да развие най-добрата си игра за 15-тина минути във второто полувреме, когато повеждаше добре комбинирани и опасни нападения.
През целия мач АС23 имаше непрекжснато надмощие и подчертано превъзходство. Особено в първото полувреме това се силно подчертаваше. Тогава АС23 пропусна на 3-4 пъти да отбележи сигурни голове, като топката излизаше все аут. АС23 разви особено хубави и издържани комбинативни нападения в първото полувреме, някои от които направиха силно впечатление с изпълнението им. Резервите се стараеха, и то с успех, да заместят сполучливо титулярите. Най-несигурен се сметаше резерния вратар, заместващ национала Дермонски, но той вложи умение и амбиция да не изложи тима си. Голът който пропусна не бе спасяем. При дадената игра победата трябваше да бъде в полза на АС23 и то с 4:1 гола. Равният резултатъ трябва да се счита за голям успех на Варшавианка. Недоумяваме, защо АС23 не излезе с още трима титуляри, за да се яви на терена само без националите Дермонски и Ангелов. При л-бек (Кебапчията), хафбека Бушев и инсайда (Мичо) тима можеше да разчити на сигурна победа.