Асен Панчев (Левски)

• 60мин

Асен Пешев (Левски)

Левски - АС 23 3:0 (1:0)

След като мача Славия-Левски вчера не можа да се състои, между Левски и АС 23 набърже се постигна съгласие да играят приятелски мач, за да не се връща многобройната публика. АС 23 успя да състави един тим от 4 титуляри и 6 резерви и бивши титуряви, като по липса на 11-ти играч взе „в заем“ дясното крило на Левски-Жеков (Буруна). Рефер бе г Н. Стоянов. Първото полувреме трая 25 минути, а второто 35 минути, терена бе снежен и хлъзгав, което пречеше на играта. Имаше често падания и несполучливи действия в играта. Първото полувреме мина при чести нападения на Левски, който владееше топката чрез добри и точни пасировки. Някои от бившите играчи на АС 23, като Пенчев и Здр. Попов дадоха доста сполучлива игра. В първото полувреме АС 23 игра с 10 души, а във второто числото бе попълнено с новия му член и бивш такъв на Левски — Бушев. В 20-та минута Лозанов бие от 19 метра страшен шут по земята, който Дермонски не можа да спаси. 1:0 за Левски. Във второто полувреме играта се разпредели по равно, като АС 23 имаше преимущество след 15-та минута, но това не му донесе резултат. Напротив при няколкото си хубави нападения Левски успя да отбележи още два гола и да покачи до края на мача на 3:0 в своя полза. В 25-та минута Панчев получава топката и се отзовава сам срещу вратата на Дермонски, комуто от 12 метра праща неспасяем шут 2:0. В 36-та минута — една минута преди завършека Пешев също сам се отзовава пред вратата на Дермонски и със силен шут покачва 3:0 за Левски.
Въпреки неудобствата на терена на моменти играта бе доста добра и тя допринесе да се заличи доста от неприятното впечатление у публиката останало от осуетяването на мача Славия — Левски. В началото на мача температурата на въздуха бе — 1°, а към края тя спадна на — 2°