• 73мин

Коста Жеков (АС 23)

Във футболния турнир послучай 20 годишнината на АС23

Левски - АС 23 2:2

След сравнително мудният и спокоен мач Славия—Шипка—другите два фаворити на София, — Юбилярът АС23 и първенеца Левски започнаха своята игра с много сърцато темпо. В първите минути АС23 е твърде агресивен и прави няколко последователни нападения. Подменен, подновен, от части възобновен, тимът на Левски в резервен състав с изключение на Димитър (Фъц), Георгиев и Панчев, лишен от своя гръбнак: Лозанов, Пешев, и Ефремов, често проваля конбинйциите, които са инициатива предимно на Панчев и Георгиев-Цев. На вратата Мазников е заместен от стария ветеран П. Иванов  (Вертер). В 11 минута, известния бек Н. Николов, който днес дебютира в ролята на ляво крило, използува едно увлечение на отбраната на АС23 спуща се в бързо солово нападение и бележи първия гол, В инак стегнатия и празнично настроен тим — юбиляр настъпва смущение, което създава краткотрайна, временна дезорганизация в дефансовата работа, скоро играта се уравнява. Както надмощието, така и нападателните комбинации се оспорват с еднакво достойнство. Нападенията си АС23 води чрез дясното крило, което отлично пренася и бие великолепни корнери. при един такъв, на 24 минута, поради несръчност на голкипъра П. Иванов, резултата се изравнява. 1:1
Голът бе отбелязан тъй неочаквано и уединено, че публиката не съумява да го посрещне с съответните почести. Впрочем и днес нейното енергично мнозинство е на страната на Левски. Играта се все повече и повече оживява. На 35 минута Вл. Тодоров се откъсва от концентрираната в един пункт отбрана на Левски, центрира и бележи вторият голъ: 2:1 за АС23
На 43 минута пред гола на Левски се създава застрашително меле, което въпреки няколкото гола удара остава без резултат,
полувремето завършва при отбито нападение на „Левски“. Второто полувреме
Левски започва с много упорит устрем и на 3-та минута създава застрашително за Дермонски положение. И през това полувреме играта не обещава особено надмощие за която и би било от двете страни. тимът на Левски установява поголяма връзка в нападателната линия, която увенчава своята резултатност в придвижванията към противниковия гол. Срещу това Ангелов проявява голяма деятелност при  която често се спречква с бившия си другар Габровски , спортното съревнувание се превръща в некрасиво лично озлобление, петно за хубавия праздник, което завършва с размяна на юмруци между двамата национали, на които рефера посочва отвъдната страна на тъч-линията място за отдих и опомняне на пълнолетните и непъл-
нолетни кавалери на кожената топка.
Играта продължава при 20 души. АС23 почва да си служи с дълги дурхове, докато подържа късите комбинации, предимно чрез лявата страна. на 28 минута след продължителна обсада пред гола на АС23, при едно усложнено меле Жеков изравнява резултата 2:2.Голът бива посрещнат с продължителни овации, като последствие от които играта става много нервна. Резултатът от тази не нужднаразгорещеност е силното контузване
на левият бек на АС23— Лачето, който напуща терена. Юбиляра остава с 9 души. Последните минути се водят при полумрак. На 41 минута сред интерсен двубой между Дермонски и Цев, последният отбелезва незачетен гол, след като рефера бе дал недочут сигнал за отбелязан фаул. Мачът завършва при равния резултат 2:2