8. Любомир Ангелов (АС 23)

• 59мин

неизвестен (Раковски)

АС 23​—Раковски 1:1 (0:0)

Финалният мач за купата „Улпия Сердика“, игран вчера на игр. Левски, завърши без победа. Пред малобройна публика, тъй като финалистите АС23 и Раковски не възбуждаха интерес, отговарящ на един краен мач от такава важност, двата тима дадоха не особено добра игра, изпъстрена с чисти грубости. За отбелязване е, че предвижданията за една лека победа на АС23 не се оправдаха, тимът на Раковски, който игра след половината на първото полувреме с 10 играчи, се показа равноправен противник на белите и даже имаше надмощие след почивката! Нещастието на тоя тим беше в това, че отстраняването на л. инс- Георгиев се отрази върху нападението, което не можеше да използва всички приближавания до гола. Макар и с трима резервни играчи, Раковски даде повече от очакваното и равният резултат е добър успех за него. За упадъка на АС23 имахме и друг път случай да пишем. Наистина тоя тим излезе с няколко резерви, но качествено играта на всички не беше на висота сравнително по-добри бяха л. бек Петров и л. крило Туджаров; Тодоров и Ангелов се показаха активни, но много неточни в удара. И двата тима се увлякоха през второто полувреме в груба игра, от която пострадаха нвколцина. Играта
При топло, но ветровито време тимовете се явиха в следните състави: --
АС 23: Дермонски—Пушкаров, Петров (рез.) — Балъкчиев, Витошки (рез.), Бушев — Колев, Ангелов, Тодоров, Григоров, Туджаров.
Раковски: Вл. Борисов — П.Петров, Г. Георгиев — Сп. Петров (рез.),Тр. Кръстанов, Гр. Георгиев — Евтимов (юноша), Илиев, Б. Ангелов, Вл. Георгиев, Н. Бобев(рез.).
Със започването Раковски има слабо надмощие, отстъпено скоро на АС23; последните печелят два корнера. Известно време играта е равна. Бързо пренасяне чрезъ Бобев създава меле пред гола на АС23, в резултат на което Дермонски се намира под една купчина играчи; д. крило на Р. е ранен в главата и излиза за превръзка. АС23 подема атака, Витошки бие силно и
кара вратаря да изпусне, но Ангелов пропуща удобното си положение за гол. Р. напада чрез л. кр. Бобев, който работи добре. Размена на нападения: Р. проиграва пред гола едно подаване отляво. Играта се задържа в центъра, Ангелов пропуща повторно великолепен случай да отбележи. При едно слизане към гола на АС23, л. инс. Георгиев рита Пушкаров в стомаха и реферът го отстранява до края. Раковски отслабва в нападението. АС23 е наказан погрешно от рефера за два хенда. Играта е доста груба. При една атака Ангелов от Р. е ранен и напуща до хаф таима. От наказателен удар Григоров подема с глава и праща в ъгъла, малко над гредата.
след почивката Р. е в нападение и прави две опасни приближавания до гола на АС23. Бързо нападение чрез Колев пренася играта и отличното центриране попада в Ангелов, който с силен шут бележи първия гол—1:0 за АС23. Белите продължават офанзивата. Р. се съвзема скоро и д. инсайд със солова игра приближава гола, но забавя. АС23 започна да играе осторожно в дефанса. Ангелов и Тодоров се врязват опасно напред. Девет минути след откриването на резултата Р. печели корнер, след който два последователни удари създават суматоха; топката се отбива от гредата и е лесно отправена в праздната врата — резултатът е изравнен 1:1.
АС23 задържа играта напред. Опасно нападение чрез Туджаров е проиграно. Десните нападатели на Р. комбинират и Вл. Георгиев е спънат пред гола. АС23 има известно време надмощие. Бобев центрира добре—Дермонски изпущa и Илиев праща в аут. Ангелов подема топката и бие в гредата,
слаби нападения пред двете врати завършват безуспешно. До края на полувремето резултат остана равен. Реферът г. Ил. Попов беше малко несигурен в ръководството. Поради напредналото време две продължения от по 15 мин. не се играха. Мачът ще бъде насрочен наново за четвъртък.