Иван Димчев (АС 23)

• Гол

Благой Кузманов (АС 23) асистенция - Вучко Йорданов

Урок за пропускане на възможности

На терена вчера черно-белите бяха безспорно по-добрият тим – с по-добри връзки и с по-добри единици. Играта на “АС 23” обаче, в двете полувремена се различаваше коренно и това се отнася специално за нападението: много по-изгодни положения преди почивката бяха просто изплювани, най-вече от Пачеджиев. Във второто полувреме черно-белите се успокоиха в играта си и показаха резултатност. Това междувпрочем личи и от развоя на головото съотношение: докато в първия хафтайм бе маркиран само един гол, след почивката головете нарастнаха до 5. Дермонски нямаше много работа. Маркираният му гол обаче е по негова вина. Двата бека не бяха много сигурни.

“Тичанци” не можеше да не загубят

Така, както се явиха на терена, без неколцина от най-добрите си титуляри, “тичанци” не можеха да очакват по-добра съдба от тая, която ги постигна. Те наистина не са очаквали победа, но и загубата им можеше да бъде по-малка, ако отбраната им бе организирана. От друга страна, тимът на “Тича” показа към средата на второто полувреме и умора. Николов не бива да се вини за головете, защото почти всички му бяха маркирани все отблизо. Харипян е натежал, изгубил е пъргавината си. За сметка на това Петров и сега бе много добър.

В средната линия истинска игра показа Калъчев, той бе най-добър в целия тим, но бе зле подпомогнат от страничните хафбеци, където само Дончев бе задоволителен, и от инсайдите. От последните само Петков работеше добре с него. Напред единствен опасен бе Розов, но и той прекаляваше с увличането си в солова игра. Все пак той създаваше добри възможности за партьорите си, но и те пропускаха. Ставрев бе несигурен, особено при борба с по-високите топки. Димитров играеше много солово. Само Петков и Абаджиев бяха търпими като нападатели.

Половин дузина голове

Преди почивката “тичанци” по-бързо извеждаха слизания към вратата на Дермонски, но варненци грешаха, че играеха все с лявата страна, където и самият Димитров забавяше, а пазещия го Петров бе много по-добър. След “изчакването” и “проучването”, “черно-белите” зачестиха нападенията към вратата на “Тича”, но започнаха да се проявяват с последователни пропуски. Имаше мелета, които продължаваха доста и топката все не бе пращана към мрежата, защото имаше и надпреварване кой да бъде автор на гола. Това се прояви особено при Пачеджиев. Но, удаде му се възможност да се реабилитира, след добра комбинация Кузманов – Ангелов – Йорданов, “Чугуна” отблизо най-сетне проби. “Тичанци” се мъчеха да изнесат, да се организират. Калъчев с Дончев и Петков свързваха, изнасяха, но напред имаше пропуски, а и отбраната на “АС 23”, главно Кузманов, Петров и бековете, разбиваше.

След почивката “черно-белите” бяха вече успокоени. Една атака бе изиграна добре от Ангелов, той спря топката, маркира и Димчев даде втория гол. Малко след това Старото проби много добре и сигурно и неспасямо покачи на 3:0. След този гол имаше ново “запичане” и “тичанци“ се съвзеха. Машината на Калъчев отново заработи. Напред Розов и Димитров минаха вътре. Заредиха се опасни напредвания. При едно прехвърляне на Розов, Петков с глава даде почетния гол, избивайки топката от ръцете на Дермонски. Но сега “АС 23” се заинати. При единичен пробив Димчев изнесе успешно, стигна вратата и леко постигна четвъртия гол, а малко след това, след корнер на Йорданов, Кузманов завърши серията с пети гол. Ръководството на г-н Паунов бе много добре.