4. Раду (ЧФР)

Любомир Ангелов (АС 23)

Владимир Тодоров (АС 23)

C.F.R —АС 23. 3:2 (3:0)

До 15-та минута нападенията сa красиви и издържани, когато л. бек на AС23 отбива неправилно, по успоредно на голлинията, л. инс. на СFR настига топката, наближава вратата на Дермонски и.от 4 метра бие сигурно в ъгъла на вратата, бележейки първия гол за СFR - 1:0 АС23 напада
дава дурх на л. инсайд които сам наближава вратата. Таймлер излиза напред с отчаян опит да осуети сам гола, но топката е бита край него и тя лети към опразнената врата, тук АС 23 пропуща сигурния гол, защото топката минава край дирека отвън вратата. На свой ред CFR печели последователно два корнери. Румънците сменяватъ ц. форуарда си, който малко преди това получава предупреждение от рефера за груба игра. Пред вратата на СFR настава критически момен , топката е менджи много крака и най сетне Ангелов издебава момент от 3 метра бие силно, но топката отива право в ръцете на Таймер. Малко след това Ангелов получава топка от д. крило и бие в опразнена врата, но пак аут- след това д. крило на АС23 бие страшен шут във вратата  на няколко сантиметра над горния дирек. Ангелов и ц. хаф-бека на гостите се сблъскват и се контузват. Ангелов бива принуден да напусне за малко играта за да превърже разкървавената си глава. До края на полувремето се развива с интересни и
нападения. Едва в 44-та минута л.бек на АС 23 пипа топката с ръка на 19 метра от вратата, левия хафбек на CFR бие свободен удар с такава сила, че Дермонски не успя да отбие- топката като куршум се заби в дъното на вратата— 2 :0 за CFR. Веднага след това д. крило на гостите извършва самостоятелно нападение и след като се освобождава отъ л. бек, наближава вратата на Дермонски и от диагонал бие в левия ъгъл на вратата му и бележи третия и последен гол. Още не почнала играта от центъра, рефера свири край на полувремето. Във второто полувреме вратаря на гостите е Торман и веднага след това последва удар от Бенжамен което принуждава вратаря на гостите да спасява с лягане върху топката. Срещу Дермонски нов силен висок шут и той е принуден да отбие в корнер. Няколко нападения на CFR с завършват нападателната му дейност във второто полувреме, за да се оттегли и брани вратата си от непрекжснатия напън на АС 23,
който трае до края на мача. Ангелов посреща с глава една центрирана топка, но вместо във вратата я праща аут. Нападенията на
АС 23, устремни и твърди, следват непрекъснато, цялата отбрана на гостите се е прибрала в своята пеналтиерия, а нападателите им помагат от центъра. Всеки момент се очаква АС 23 да промени резултата. Бековете СFR бранят геройски вратата си. Задухва силен вятъръ като пред буря и облаци прах покриват игрището. Вратаря на СFR бави топката в ръцете си и рефера обяви фрикик,
който мина безразултатно, играта е много груба и рефера дава чести фаули. За груба игра той отстрани хафбека Раду. АС23 печели корнер. Гостите извършват едно изолирано нападение и д. инс. принуждава Дермонски да плонжира. АС 23 играе на ново пред пред врата на гостите и печели друг корнер. Гостите правят фаул на пеналти-линията, удар на дясното крило праща топката в дирека. Нов корнер за АС23, който е свил обръча и принуждава гостите да спасяват ежеминутно опасните положения. На 17 метра от вратата АС23 получава ударъ от хенд. топката бие Ангелов, чийто силен шут се забива в мрежата на гостите публиката с шумни овации придружава дългоочаквания гол на АС23. Малко по-късно, в 40-та минута Ангелов и Вл. Тодоров комбинират в дясно от вратата на гостите. Ангелов подава напред на Тодоров, който като сувалка провря топката между пол. метър останал между Торман и десния дирек на вратата му, бележейки втория гол — 3:2. Някой от публиката сметнаха този гол за оф-сайд, без да забележат, че десния бек на гостите бе до самата врата на другия й край. Публиката надава непрекъснато окуражителни викове за АС23, изравнителния гол на който се очаква със сигурност АС23 печели нов корнер. Вратаря и играчите на СFR бавят играта, за да печелят време, реферът, обаче, набавя умишленото забавяне на играта и отправя предупреждение към неспортсменската игра на гостите. АС23 продължава да стяга обръча, но до края не успя да изравни, като резултата остана 3:2 за CFR.

За срещата с ЧФР (Букурещ), тима на АС 23 бе подсилен с Димитър  Байкушев от Славия като ц. хафбек и от Георги Сърмов от Шипка като л. крило.