Турнир: Купа „Улпия Сердика“ 1933 (Полуфинал)

• 5мин

Владимир Тодоров (АС 23)

Любомир Ангелов (АС 23)

АС 23​ победи ШИПКА с 2:0

AС23 отбелеза първия гол 5 минути след почването на мача и вторият—5 минути преди края му. В останалитe 80 минути борбата бe ожесточена и нито за миг не изгуби от своя интерес, защото критическитe моменти за изравняване или увеличение резултат следваха непрекъснато. Двата тима излязнаха с малки промени; като лев бек на АС23 дебютира успешно досегашен член на юношкия тим. Реферът г. Ради Атанасов едва ли не изпусна играта, която към края на първото полувреме стана много груба и безнаказана. Във второто полувреме той успя да респектира играчите с по-строгото си държане. Играта започа със силни нападения на Шипка, след което АС23 на свой ред е в нападения, като в петата минута л. кр. центрира пред вратата на Шипка и център нападателя на АС23 Вл. Тодоров  шутира срещу излезлия вратар, откривайки резултата — 1:0. От тук на татък се зареждат стремителни и бързи нападения към двете врати, особено бързо темпо развива Шипка, от което се повлиява и тима на АС23. Шипка се задържа пред вравратата на АС, кадето положението е критическо. Освобождавайки се от обръча, АС отпочва нападения и вратаря на Ш. едва спасява един шут като вади корнер. На свой ред АС23 задържа играта в половината на Ш., след което Ш. наново стяга обръча около вратата на Дермонски, който спасява един опасен шут отбивайки с ръка сред страшната борба започва най-неприятното. Някои играчи се отдават на грубости, от които има наранявания. Дясното крило на Ш. продължава да играе с превързана глава, а центъра на АС23, Тодоров — с превързана ръка. . . други са зле ритнати в кръка, гърбове. Реферът късно се сеща да предоврати грубата игра. при равни и силни нападения първото полувреме завърши.
Второто полувреме
АС23 започна с един гол аванс. Но този аванс е застрашен, защото Шипка играе с стихийно желание да изравни. Л. крило Сърмов се готви да бележи сигурен гол, но Дермонски със смелост се хвърля в краката му и му отнема топката. АС23 на свой ред отпочва енергични нападения и задържа играта в половината на Ш., печелейки последователно два корнери. сега пък „Шипка“ задържа играта в половината на АС, но този път по-задълго, положението на АС23 е критическо. Бековете на Ш. са минали центъра и поддържат нападението. Чести случаи на меле създават паника пред  вратата на АС23. Няколко шутове се отбиват от бранителите пред Дермонски. Това свое преимущество, което трая около 10 минути, Шипка не можа да използува и тук тя изгуби и мача, защото, след като АС23 успя да се освободи от страшния обръч, на свой ред изнесе играта напред и я задържа пред вратата на Шипка до завършека на мача. Именно тук,в 40-та минута националът  Ангелов подема сам топката, отзовава се пред вратата на Ш. и сигурният му удар бележи вторият гол: — 2:0.
Още пет минути игра пред вратата и в половината на Шипка, завърши този тъй интересенъ и хубав мач. така АС23 се класира за финала за купата Улпиа Сердика, кадето ще играе срещу Раковски