Съдия: Атанасов
  • неизвестен
    46′

Мачът АС23—Шипка 2:2 (1:1)
В събота след обeд на игрище AС23“ първитe футболни тимове на AС23 и Шипка направиха хубав приятелски тренирован мач, което е една добра подготовка на двата тима за предстоящите борби за първенство от новия сезон. Мачът се рyководеше от рефера г. Aтанасов, който пет минути преди завършека отказа да реферира, поради една нелюбезна бележка на играча от „AС23“ Aнгелов. Реферът, член на Шипка, прие бележката като обвинение за клубната му принадлежност и се почувствува оскърбен. свирката пое Краснаров от AС 23. Мачът завърши с 2:2 (1:1) гола, след като двата тима на два пyти пропуснаха сигурни положения да увеличат резултата. общо играта бe добра, навремени съs сполучлави комбинации. Най-сполучлива игра дадоха бековетe и вратаритe. Може да се каже, че играта бe равна и резултата напълно отговарящ на силит, поради това, че мача не бe за първенство, играчитr не вложиха познатата амбиция и жар и всичко мина под
знака на легална приятелска тренировка. трбява да констатираме, че двата тима са запазили ансамбла си и че на предстоящите мачове за първенство ще излязат добре подготвени. Отначало АС23 направи грешка, поставяйки хафбека Габровски на поста център форуард, на мястото на отсътствуващия Вл. Тодоров. Във второто полувреме Габровски бе заменен друг и това стана причина той да да се почувствува оскърбен и да запаши, че ще напусне клуба си. Двата тима бяха по-слаби в хафбе-ковата линия, особено АС23, у когото отсътствието на Габровски се силно чувствуваше, нападенията си тимовете водеха повече с крилата. Шипка игра без лявото си крило, заместен от друг играч.