• 82мин

Владимир Тодоров (АС 23) асистенция - Михал Туджаров

• 85мин

АС23 бие Раковски 6:0 (2:0)

Вчера на игр. Славия преди мача Славия—-Левски се игра и федеративния такъв между АС23 и Раковски при рефер г. Цеков. При хубавото слънчево време и при сравнително добро посещение двата тима се явиха в титулярния си комплект. Яко се съди по крайния резултат, всеки, който не е присътствувал на мача ще каже, че Раковски... е бил под всяка критика, така е за този който не е бил зрител, обаче за тези, които непосредствено следяха развоя на играта, видяха че днес Раковски се бори и вложи в играта си всичко което имаше. Неговата отбрана парираше всяка нападателна инициатива на АС23 повеждана, в повечето пъти, от героя на мача — Ангелов. Тима на Раковски, който притежаваше голям  борчески дух притискаше гола на Дермонски в по-голяма част от мача. Но само борчески дух, лишен от техника лесно се преодолява и тима на АС23 използува този факт. Неговата нападателна линия, която си служеше с  дълги и точни пасове доведе катастрофата на Раковски. Наред със свързаната и технически издържана игра, за която единствен виновник бе Ангелов,АС23 вложи в нея амбрцията, да ..подчертае своето надмощие. И ако АС23 успя да направи шест
гола, не би трябвало да отричаме усърдните проявления в нападателите на Раковски, които имаха няколко удобни момента, пропуснати, а с тях и почти сигурните голове.
Играта и на двата тима в първите минути е нервна. Но Раковски воден от желанието за победа и съзнавайки, че при една загуба на мача вратите на втората дивизия се отварят за неговия тим, създава работа на Дермонски, който на няколко минути е принуден да прави трудни плонжони. Инициативата е у Раковски до 32 м., когато л. крило на АС23 подвежда сполучливо нападение, центрира добре и Вл. Тодоров  от 3 м. прави първия гол. само 2 мин. след центъра Ангелов приема топката и се един отличен дурх дава пак на Вл. Тодоров, който с отсечен удар бележи 2:0. Желанието на Раковски за победа не го напуща и той продължава да щурмува гола на АС23. при значително надмощие на Раковски първото полувреме завършва
Второто полувреме започва и пак  с  нападения на Раковски които завършват или в аут, или в диреците на гола, или пък с удари бити от 1 м. но в ръцете на Дермонски. силите почват да се изчерпват и въ18 м. Ангелов прави третия гол, в 31 м. пак  Ангелов  бележи четвъртия, а в 35 м. Вл. Тодоров  прави петия, след този гол тима на Раковски е дезорганизиран. Играта става груба, и за сметка на своя тим, двама от Раковски  биват отстранени поради грубата  им игра. В 37 м. Вл. Тодоров, който играе като инсад от 15 мин. на второто полувреме, посреща топка от ляво и със светкавичен  удар прави шестия гол за тима си. при нападение на Раковски рефера обяви края.
след тази си загуба Раковски ще трябва да отстъпи мястото на новия първенец на втора дивизия.