• 11
    Марко Вандев

• 42мин

7. Димитър Миланов (Септември при ЦДВ)

Ситният дъжд, който ръмеше вчера, съвсем не беше пречка 3000 души да наблюдават мача за първенство на републиката между Септември при ЦДВ и Любислав Бургас.

Очакванията, че републиканския президент ще спечели лека победа не се оправдаха. почти до края на първото полувреме любиславци бяха равностоен противник. пред тази част на играта е те показаха ценни качества, които явно им липсваха по време на първото гостуване преди няколко месеца в София. Играха напълно легално, амбициозно и сърцато. Усвоили се някой технически и тактически прийоми, но при прилагането им са твърде бавни. Това продължи обаче до момента, когато падна първия гол в мрежата им. През второто полувреме повечето от играчите показаха не издръжливо си в нападението дори играчи с добра физика като Кобарелов, вече не гониха топката.

Септемврийци, безспорно, бяха по-добрият тим и заслужено победиха. Но те се явиха на терена явно немобилизирани и нетренирани. Дори на днешни играчи като Манолов не можаха да ядат нито една чиста топка, а вадиха тъч след тъч, корнер след корнер... Изобщо на играта им липсваше онази сдруженост, която е присъща на футбола, ако искаме той да бъде качествен и резултатен.

От играчите на двата тима добри прояви имаха Богданов (Септември), който показа типичната игра на крило, Миланов (Септември) – със своя устрем, Тодоров (Любислав) – с пожертвувателната си игра на вратата и Златев (Любислав) – със заложби на център-халфбек, но без нужната рутина.

Играта още от самото начало започна с твърде бързо темпо и се пренасяше от врата на врата. Нападението на Септември са по-опасни. Любиславци стига често пред вратата на Септември, но там се губят. При едно преминаване отбраната на Любислав Такев се озова сам пред вратата на Тодоров, но би е слабо в ръцете му. Казанджиев би е опасно от фаул, но топката минава край вратата на Септември. Малко след това вратаря Тодоров се проявява отново, като след погрешно излизане, в последния миг успява да избие отправната към мрежата топка. нова възможност за гол пропусната от Такев, който не успява да застигне една подадена в диагонал топка отправената на Любислав. откриването на резултата стана едва в 42-а минута, когато вратата на Любислав се намира под кръстосани оглед на Септемврийските крила и Миланов забива топката в мрежата.

В 55-та минута същият Миланов посреща с глава една подадена му над вратата топка и дава втория гол за тима си. От този момент умората явно проличава в тема на Любислав, но червените представители на София не съумяха да използват това обстоятелство и мачът завърши 2:0.