• Гол

• Гол

• 48мин

10. Никола Божилов (Септември Сф)

Вчерашната публика на стадиона „Юнак” можа да наблюдава един сравнително по-интересен мач, в който бяха противопоставени столичните първокласни тимове „Септември” и „Чавдар”. В среща за купата на съв. войска. Заслугата за този мач се дължи най-напред на футболния съдия КАМЕНСКИ, който с обективното си и прецизно ръководство създаде услсвия за едно правилно протичане на състезанието.

Въпреки зимния студ, още в началото играчите на двата тима се впуснаха в жива и темпераментна игра и за зрителите стана ясчо, че ще бъдат свидетели на един горещ мач. За първоте полувреме септемврийци имаха по-често инициативата и постигнаха 3 гола чрез Миланов (2) и Чакмаков (1).

В първите минути на второто полувреме Божилов проби чрез дрибъл отбраната на „Чавдар” и със силен удар отдалеч прати за четвърти път топката в мрежата всички вече мислеха, че мачът решен окончателно в полза септемврийци. Дори самите те уверени в победата си, като че ли намалиха темпото. Не така мислеха, обаче, и нападателите „Чавдар”, между които и старият национал Ангелов покгза, че още може да бъде полгзен играч за тима си, а десния инсайд Коларов се прояви като отличен шутьор. Сам Ангелов мларкира еди гол и спомогнга на Копаров да бележи 2 красиви гола, с което резултатът бе намален на 4:3. Това разгорещи още повече и!
чите. Студът не бе гост на двамата вратари, които не бяха никак безработни през този мач, при който, за разлика от доста други непоследък, в двете врати се дадоха много и хубави ударжи.  Наред с това се явиха и грубостите, обаче, съдията Каменски не изпусна играта, а бе принуден да стстрани двама играчи от „Чавдар” и един от „Септември”. Няколко мигути преди края на играта при корнер в полза на „Септември“, вратарят Стефанов изби с ръце топката, която бе посрещната от Чакмаков, за да посети за пети път мрежата на „Чавдар“.

Резултатът 5:3 в полза на „Септември“ е реален за дадената игра.