• 75мин

• 80мин

Крум Янев (ЦДНА)

По случай Деня на Българския военно-морски флот, пред много любители на футболната игра и летовници от страната ми чужбина се срещнаха отборите на местния спортен клуб „Народна армия“ и Централния дом на Народната армия.

Състезателите на ЦДНА превъзхождаха своя противник през целия мач. В първото полувреме чрез голове, отбелязани от Миланов и Панайотов, гостите поведоха с 2:0.

Слел почивката отборът на ЦДНА продължи своите атаки. В 72-та минута Димитров постигна трети гол, а малко по-късно Миланов и Янев окачиха на 5:0. При този Резултат завърши срещата

източник вестник „Народен спорт“

Вчера в гр. Сталин по случай Деня на Българския военно-морски флот се състоя приятелска футболна среща между отборите на ЦДНА – водач в таблицата на първенството на „А“ РФГ и ВМС – водач в таблицата на Североизточната „Б“ РФГ. Срещата предизвика голям интерес, тъй като републиканският първенец ЦДНА за пръв път гостува през настоящата година в град Сталин.

Още с почването на играта се видя, че състезателите на ЦДНА владеят по-добре топката. Отборът на ВМС хвърляше всички сили да бъде равностоен партньор, като устремно нападаше вратата на Найденов. В първите 15 мин. отбора на ВМС пропусна много изгодни положения. В тактическо отношение, отборът на ЦДНА построи правилно своята игра, като централния им нападател Панайотов изтегляше най-добрия защитник в отбраната на ВМС – Боснов в ляво и в дясно по крилата, с което даваше възможност на бързия Миланов да се врязва в центъра и удачно да изпълнява задачата на втори център нападател. Този начин бе приложен през цялото състезание, но той не беше забелязан от треньора на ВМС, за да се вземат мерки и не се допуска разреждане на отбраната.

В 10-та мин. ВМС проведе хубава акция чрез Киров и Лулчев, която завърши със силен удар от 10 метра, но добре спасен от вратаря на армейците. Няколко нападения на ВМС бяха проиграни от неточните удари на Киров и най-вече на Лулчев. В 30-та мин. армейците с добре проведена комбинация между Сотиров, Михайлов и Миланов отбелязаха хубав гол, направен от последният. Две минути по-късно вратарят на армейците с мъка изби в ъглов удар силно битата топка от Киров. В 40-та мин. Панайотов чрез самостоятелна акция би отмерено в долния десен ъгъл и отбеляза втори гол.

Още в началото на второто полувреме ВМС спечели ъглов удар, нападателите обаче се суетят и не могат да реализират създаденото изгодно положение. В 70-та мин. Георги Димитров (Червения) отбеляза трети гол за ЦДНА, поради грешка на крайната отбрана на ВМС. През цялото второ полувреме отбора на ВМС не беше равностоен противник на ЦДНА. До края на полувремето армейците отбелязаха още два гола...

При резултат 5:0 за ЦДНА завърши приятелската футболна среща. Съдията Хр. Антонов ръководи добре, но не се сработваше добре с помощниците си.

източник вестник „Сталинско знаме“, препечатано от „110 г. ПФК Черно море“ с автори Огнян Калинов и Наньо Нанев