• 73мин

9. Димитър Рангелов (Славия)

• 76мин

14. Валентин Илиев (ЦСКА)

Шампионът ЦСКА надигра с 2:1 тима на Славия в дербито от ХІV кръг на футболното ни първенство. Двубоят се игра на стадиона в квартал Овча Купел, а отборът на Миодраг Йешич продължава да е лидер в класирането.

Мачът започна с домакински превес. Той продължи обаче само десетина минути. Гийом да Заади и Велизар Димитров притесниха вратаря на „белите“ Славчо Тошев, но ударите им бяха неточни. В 15 минута играч на Славия извърши нарушение срещу Заади, но претенции за дузпа на гостите от Българска армия останаха нечути от главният съдия Димитър Димитров-Каубоя.

В 20-ата минута Славия пропусна брилянтна възможност да поведе в резултата. Червените защитници Валентин Илиев и Ибрахима Гай не се разбраха в наказателното си поле и Димитър Рангелов би с глава топката, но вратарят на ЦСКА Максич бе безпогрешен.

Девет минути след тази ситуация Христо Янев центрира в наказателното поле на славистите, Сакалиев отправи удар с глава, но топката бе спряна от ръката на противников игра. Армейците и най-вече Сакалиев, който преследва съдията Димитров до центъра на терена, отново имаха претенции за дузпа. Каубоя обаче отново реши, че няма такава.

В 36 минута Янев центрира от фаул, Гийом да Заади остана непокрит и с глава се разписа за 0:1. Роденият в Кот Д'Ивоар нападател пропусна да запише името си на таблото още веднъж само две минути по-късно.

Трансферната цел на Спарта (Прага) Радослав Забавник остави отбора си с човек по-малко в 56 минута. Той фаулира Велимир Иванович и Димитров му посочи пътя към съблекалните. Славия изравни в 70 минута. Сръбският страж на армейците Деян Максич изби лошо отправената към него топка, тя попадна в непокрития Велимир Иванович и той бе точен за 1:1.

Малко по-късно Каубоя се реваншира на ЦСКА като изгони и Димитър Рангелов от Славия. След което не закъсня и вторият гол за „червените“. В 75 минута Янев центрира от ъглов удар, Вальо Илиев надскочи всички и оформи крайния резултат 2:1.