• 81мин

6. Гаврил Стоянов (ЦДНА)

• 84мин

10. Иван Колев (ЦДНА)

Надмощието на спартаковци през първото полувреме беше подчертано. Но слабите и неточни удари на нападателите, макар и след много смислени и добре изпълнени комбинации, не позволиха да се открие резултатът.

Армейците започнаха мудно. У тях нямаше желание да предложат темпото на играта, а изчакваха да се пригодят към действията на спартаковци. Все пак ЦДНА пръв откри резултата. В 40 та мин. Стефанов прехвърли високо, Миланов овладя топката и с хубав удар отбеляза първия гол.

През втората част от играта гостите заиграха амбициозно, но имаше нещо нездраво в тяхното нападение. Пред вратата на Вълчанов само Миланов, Колев и Димитров влизаха в единоборство с бранителите на домакините. Сега спартаковските напалатели стреляха от всяко положение. От създадените 7 положения те реализираха две. В 70 мин. Филипов II прехвърли към свободния Захариев, който от неудобно положение би. Топката рекушира в страничната греда и разтърси мрежата - 1:1. След гола спартаковци завладяха центъра и атаките им станаха още по-остри. В 76-та мин. отличният днес Филипов II прехвърли към Арнаудов и той неспасяемо би във вратата на изненадания Найденов - 2:1. Това е втора загуба на ЦДНА в тазгодишното първенство.

Непристойно се държаха Колев и Стоянов и те бяха правилно отстранени от съдията Георги Христов от София. За това Христов, който ръководи добре, заслужава похвала.