30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

• 49мин

11. Гийом Да Зади (ЦСКА)

5. Кирил Котев (ЦСКА)

В първия си мач от турнира „Аркадия” в Анталия ЦСКА победи Спартак (Търнава) с 2:0.

По регламент само 5 резервни състезатели можеха да се появят на терена, което ограничи Марков до 16 играчи на терена, въпреки че на подготовката са 23 футболисти.

Срещата, ръководена от руска съдийска тройка, се забави около 10 минути, тъй като и двата отбора бяха със сходни червени цветове, а не носеха резервни екипи. В крайна сметка Спартак прие да играе с потници, за да се различава от армейците.

През цялото време 30 кратният шампион на България налагаше териториално надмощие и мачкаше своя съперник, но едва в последната минута на първата част ЦСКА реализира попадение.

Роберт Петров с топката отляво подаде към Велизар Димитров, който продължи по левия фланг към Йордан Юруков. Юруков пое и изсипа пред вратата, където след плонж Данчо Тодоров успя да открие резултата – 0:1.

На полувремето имаше четири смени : Излязоха: 12. Ивайло Петров, 15. Роберт Петров, 10. Георги Илиев и 17. Одуче, на тяхно място: 22. Илко Пиргов, 27. Тиаго Силва, 21. Удоджи и 11. Гийом Да Зади.

5 минути след като се появи на терена, Гийом успя да се разпише. Той овладя една топка, нахлу в наказателното поле и стреля ниско долу вдясно, във вратата на Търнава за 0:2!

В 56-ата минута, Кирил Котев се спречка с играч на символичните домакини и получи втори жълт, респективно червен картон. Армейците доиграха почти цялото второ полувреме с човек по-малко.

Единствената промяна до края на мача бе подсилването на дефанзивния вал с французина Абдер Кабус, на мястото на Трика.