Турнир: Първа софийска дивизия 1934/35 (9-и кръг)
  • 13мин

неизвестен (АС 23)

• 76мин

Търкаланов (Спортклуб Сф.)

Предвижданията на Спортклуб че сравнително лесно ще може да се справи с  отслабения за сега тим на АС 23—поради неучастието в него на контузените  Дермонски, Тодоров и Стефанов—не можаха да се реализират във вчерашния мач. Наистина, Спортклуб не загуби състезанието — той спечели все пак с равният резултат  една точка нотова за неговите аспирации към завладяване челно място в крайното класиране е от голямо значение.Вчера АС 23 се показа един костелив орех за своя противник. Дори шансовете за спечелването на мача бяха на неговата страна, защото до 31 минута на второто полувреме резултатът  бе 1:0 в негова полза.Тимът на Спортклуб   излезе в познатия си състав и даде жива,
бърза и в повечето случаи свърза на игра — така, както сме го виждали във всичките му състезания.Голкипърът Константинов бе добър на вратата, обаче, излизанията му понякога напред са рисковани и нищо чудно, ако предречем, че ще му маркират гол в собствената му врата при някое опасно нападение. Бековете и хафбековете  работеха разумно от последните особено се отличи десния.От  центъранието най опасен бе Пачаджиев със своите солови пробиви. Пак опасни като него бяха и останалите,  но левия инсайд особено през първото полувреме не беше точен в пасовете си. Макар и без трима добри състезатели Дермонски, Тодоров и Стефанов тимът на АС23 бе добър.Бековете добре чистеха, но хафбгковете, като изключим левия — Бушев — не поджржаха нападението си. това бе причината за връщането не форуардите и от собствения си гол да повеждат атаки. Неуморим и особено ценен като всякога бе Ангелов, който ведно с Бенжамен всяваше паника напред. Играта започна с едно бързо темпо, в което се забелязваха слаби проблясъци на грубост, които реферът Ант. Русев умело парираше своевременно Инициативата в първите  минути е повече в ръцете на АС23. „Моравите“ са принудени да вадят в корнери и много рядко прехвърляг играта напред. Атаките на АС23 се увенчават с успех в 13-та минута, когато при едно „меле“ топката навестява мрежата. Резултатът е открит в полза на АС23.Нападенията пред гола на АС23, объркванията, кои го много често настъпват — недвусмислено показват, че „наистина мерише на гол“. И тоя гол, наистина, настипи. В 31 минута от второто полувреме —при едно „меле“ — настъпи един „кооперативенъ“ гол от няколко последователни удари, в които най голяма заслуга има хафбекът Търкаланов. който бележи разултатьт е изравнен 1:1.Амбицията на двата тима да могат да маркират  победния гол не даде нищо повече от  безрезултатни, неизползвани нападения — мачът завърши при тоя резултат