• 24мин

7. Иван Колев (АС 23)

• 64мин

10. Георги Пачеджиев (Спортклуб Сф.)

На игр. Славия се срещнаха тимовете на о. с. к.  АС23 и Спортклуб, два тима, всеки от които се стреми сега в края на сезона да остане на еднакво разтояние от върха или опашката на дивизията, респ. АС23 на второто място, от горе надолу, а Спортклуб тоже на второто, — отдолу нагоре. АС23 е представен от: Дермонски, Пашкуров, Пантев, Бушев, Зафиров., Спасов, Колев, Ангелов, Тодоровъ, Величков и Туджиев Спортклуб излезе с подновен състав, предимно низки по ръст играчи, почти деца:
Участвуват: Константинов, Минчев, Петров, Раденков, Христов, Йовев, Тренев, Костов, Георгиев, Пачеджиев и Йосифов.
Мачът под ръководството на г. Аджаров започна в 6’10 ч. с нападение от АС23, чиято е топката. Спортклуб предпочита полувреме срещу слънцето. АС23 се задържа в пелантерията на Спортклуб, дето два корнера.
Вл. Тодоров и Л. Ангелов са типично отличават като играчи от ранг значително навишаващи общото ниво на останалите 20 участници в мача но за дълго. Скоро те се подчиняват на общия стил на борбата.
АС23 проявява относително надмощие, Ангелов се стреми често да шутира обаче мерника твърде разсеян. Към 15 мин. Тодоров макар и пласиран сам и свободен  срещу вратата, дава близък аут с което губи един 90 процентов гол. Времето е прохладно, тимовет с съставени, предимно от млади играчи под 20 г. възраст, а мача е муден, темпото колебливо, нападенията оповани повече на чужди на всяка замисъл и инациатива за преката цел на играта. Като за опровержение на тяа отчайваща футболна карина, на 24 мин. дясното крило на АС23. Колев, заемащ положението на инсайд получава топката от левия фланг, бие я със светкавична сила направо от въздуха и отбелязва рядък по красота и ефект гол.

1:0 за АС 23

Темпото следва своя начален курс. Техниката на играта е твърде посредствена. Повечето играчи се стремят да солуват, пропущат удобнит положения за пасиране и нападателни комбинации. Отбраната на Спортклуб е твъре щедра в корнерите. Към края полувремето виолетовите форуарди засилват своята нападателност и създйват няколко опасни положения за Дермонски, бити в последния момент твърде неудачно. Ангелов организира няколко добре проведени нападения при едно от които, Константинов спасява с красив плонжон.
Хафтаймът завършва с отбит корнер от Спортклуб.
Второ полувремето не внесе нищо ново в безефективната форма на играта.Петров от Спортклуб заема титуляното си място на хафбек. АС23 подържа своето надмощие, което се дължи повече на атлетическото превъзходство на играчите. Мачът изобилствува от наивни  инициативи, даже Ангелов е чужд на свойствената си изобретателност. Към15 мин.Спортклуб почва да форсира с чести нападения към Дермонски, който днес е твърде неподвижен и равнодушен. На 19-та мин. авторът на първия гол, крилото Колев при едно безинтиресно и почти отбито нападение на АС23 подава високо пред гола от към левич ъгъл на паналтиерията. Неочаквано и незабележимо даже за вратаря на Спортклуб, топката описва лека безшумна дъга и влиза в мрежата.
2:0 за АС23
Колкото първият гол Колев беше ефектен,толкова втория може да бъде наречен случаен и евтин, но все пак равен по стойност в таблицата на първенството с всеки друг гол. Следва ново нападение чрез соло на Величков, отбито с корнер
от Константинов. АС 23 възстановява надмощието си, без обаче да се внесе някакво оживление в играта. Рядко София е виждала такъв муден мач напомнящ повече екзерсисна игра между уморени тимове, рядко две противопоставени форуардни линии са тъй много економисвали бягането и нападателния устрем. И ако за АС 23, който вече владее победата тая въздържаност е без особено значение, необяснимо е, как играчит на Спортклуб, пред чийто тим вратите на втора дивизия се широко
разтварят с тъй недеятелни. Към 35 мин. Спортклуб губи много изгодна възможност за гол. Създаденото меле завършва с корнер.
Спортклуб прави разместване в тима. Ив. Христов центрфоруард, а Георгиев ляво крило. Тая комбинация се проява като по агресивна и 40 мин. тя бележи твърде неучакван успех. Малкият форуард Пачеджиев получава топката, когато Дермонски след несполучлив плонжон се търкаля по голериата и бележи твърде интересен гол, Резултатът е  2:1 Значителна част от галерията посреща тоя успех с радостни викове, които продължават да насърдчават играчите на Спортклуб за нов гол. Шансът за изравняване, обаче е пропуснат,  Мачът завършва при малко оживление в огрубяването на игра която през по-голямата част твърде легална.
г. Аджаров изпълни задачата безпогрешно.
Резултатът от мача е реален. АС23 бе подобрия тим. Спортклуб с такива малки играчи, съответствующи повече за един юношески тим не може да разчита на каквитоо и да било успехи в оставащите му мачове.