Турнир: Първа софийска дивизия 1932/33 (5-и кръг)

неизвестен (АС 23)

• 35мин

Владимир Тодоров (АС 23)

АС 23​ победи ФК с 2:0 (2:0)

Играта започна със слабо превъзходство на АС23 като в 15-та минута д. крило на АС23 посреща върната от вратата на ФК13 топка и със заден шут с пъвия крак неочаквано за вратаря, я изпрати в левия горен ъгъл, при което вратаря не направи дори опит да отбие. 1:0 за АС23.  Играта е равна и нападенията следват към двете врати, кадето отбраните трябваше да работят много бързоосторожно, защото критическите  момети  се създавахе един след друг. Този ход на играта бе много вълнуващ и вниманието на публиката бе приковано там където бе топката. В нападенията си двата тима комбинират успешно и на моменти играта е красива. Докато АС23 се старае да играе по-ниско, играта на ФК13 е по-висока и затова главите често участвуват.Пропуснали да отбележат гол, нападателите на ФК13 не се обезкуражават. Те се стараят да си разпределят еднакво играта с тия на АС23. В 35-та минута АС23 затвърдява успеха си с втори гол, изработен от център-форуарда Вл. Тодоров, който бие зад излезлия вратар и праща топката в опразнената врата. при този резултати приключи първото полувреме. Впечатлението е, че победата ще остаие на АС23, като дори се очакваше той да увеличи резултата. Второто полувреме започва с добри нападения на двата тима. Почти същото положение в хода на играта от първото полувреме, с тая разлика, че пред вратите ставате по-дълго задържане. тук Мищалов от едната страна и Крум Николов от другата, се проявиха и изиграха голяма роля за нулевия резултат. Особена заслуга за тима си имаше Мищалов, на когото се падна повече работа. Въпреки очакванията, нито един от тимовете не успя да промени резултата, който даваше победата на АС23. Публиката бе доволна от дадената игра. Не е доволен само ФК13, който има особено голяма нужда от точки при неудобното място което заема в таблицата за първенство.