Владимир Тодоров (АС 23)

• 20мин

Любомир Ангелов (АС 23)

А. С. 23. бие Ф. К. 13. с 3:1 (2:1)

Още в 6 м. центърът на ФК13 Костов се отзова сам пред вратата на Дермонски, и без да бъде маркиран, при все че доста се забави, докъдето си нагоди топката, откри резултата. Може би публиката не предвиждаше, че този ще остане почетния гол на ФК13. Защото АС 23 взе скоро надмощие и със свързана и добра комбинирана игра не престанно обсаждаше вратата на ФК13 до края на полувремето. Към 15 м. центърът Тодоров се пласира умело между бековете на ФК1З и изравни резултата. скоро след това Ангелов ловко издебна един момент, когато вратата на ФК13 бе открита и покачи на 2:1 за АС23.
Второто полувреме започна при променлива игра. Тимът на АС23 превъзходствуваше във всяко отношение, главно с добрата връзка между нападателит си. при това беко вет на АС23 този път играха посъобразително и смело и затова бе
ясно, че ФК13 не ще може да се отърве от поражение, При все това след като превали средата на полувремето ФК13 взе за късо време инициативата и предприе няколко опасни нападения, но тук още един път пролича липсата на връзка и неефикасностьта на нападателитена ФК13. В 10 м. преди края центърът на АС23 Тодоров при добро пласиране получи топката и след борба с бека Ставрев бързо проби напред и великолепно пласира топката
в ъгъла. този бе най-красивия и добре изработен гол на мача и покачи резултата на 3:1 в полза на АС23. така мача на държавния първенец АС23, след ред неуспехи, в които
не малка роля изигра и лошия шанс, взе една добра победа и две ценни точки в борбата за по-добро класиране (защото първенството вече се знае), като до известна степен се реабиалтира пред спортния свят. Сега му предстои да спечели последния си мач със Спортклуб, за да си осигури четвъртото
място, а твърде възможно и трето място (ако Шипка изгуби срещу Левски), едно доста почетно класиране. Верно е, че тимът на АС23 този сезон бв в упадък и съвсем не е
онова, което бе от миналия сезон!
Но характерно е, че и в мачовете, които напоследък загуби, а и в последния си мач, даде доста добра игра със смислени и изпълнени с добра техника комбинации При малко повече желание за победа, по-висок борчески дух, с които така блестеше миналия сезон и повечко шанс (дори 2 дузпи
в два мача които с тях изравняваше
резултата не бяха реализирани) тимът на държавния първенец АС23 щеше да
играе съвсем друга роля в тазгодишната борба за първенството. Завчера най-добре бе нападателната линия на АС23, особно центърът Вл. Тодоров, най-добрият играч и на терена. Тодоров е вече напълно завършен ценгьр-фор, с вещина и разбиране води нападението, превъзходен техник е, бори се добре и е на всякъде, отлично и когато е нуждно шутира навреме. Един прецизен център, който все още остава недостатъчно оценен. Ангелов показва известна умора, но все пак е добър отличен е лявото крило Здр. Попов, който си е възвърнал най-добрата игра в миналото. Болното място в тима на АС23 е хафбековата линия, този път единствен задоволи Габровски, който като център-хафбек показа разбиране в насочване играта и добре се бореше в отнимане на топката. Левият хафбек бе срцен, (а десния още много млад и затова беъ рутина, но има заложби. От четирите бека най-добър
бе левиятъ бек на АС23 Генков, пълен с неизчерпаема енергия. Дермонски бе сигурен и спаси няколко твърде критични моменти. По какво да кажем за тима на
ФК 13 — той даде най-слабата си игра този сезон. При наличността на треньор, подобна игра ни изненадва и очудва. Липса на воля за игра и старт,слабо пласиране, никаква връзка между отделните, линии. Дори бековете на
ФК13, най-ценното нещо в тима на червените те бяха под критика, включително и националния бек Мищалов, който никога не е играл така слабо, от хафбековете добър бе Андрейчев, но без желание за борба, от нападателите само Костов и Табаков полагаха грижи, но се губеха между слабите си партньори. Десният инсайд Илиев е тромав и още не е за поставяне в тима, изобщо тимът на ФК13 ни разочарова във всяко отношение.