• Гол

• Дузпа - пропуск

Тодор Дермонски (АС 23)

ФК13-АС23 при хубава игра завърши 2:2 (1:0)

Най-добри представители на последните са  АС 23 и ФК 13, които вчера играха на Юнак  приятелски мач.Мачът АС 23 и ФК 13 до средата на второто полувреме бе един  образцов мач според класата на тия два тима. Разпаляният и наводнен терени на игрището не позволи на играта да добие оня вид, който играчите бяха в състояние да пада но това не значи още, че двата тима не дадоха, отговарящи на тоя терен игра. Нещо повече. Рядко софийски тимове са играли на по добен терен с  толкова добри комбинации и техника. Теренът пречеше на устойчивата игра,от която можеха да произлезнат още по-хубави моменти играта бе добра. Мека, отворена, при много добра връзка специално между напалателите,такава игра скоро не бе  виждана на софийските игрища.За съжаление, обаче, тя се изроди повече по вина на играчите, отколкото на рефера. За втори път вече имаме случая да пишем за зле подбрани рефери на тия мачове. Вчера рефер бе един играч от Шипка, той водеше сносно играта, но правеше и грешки  простими за качествотому на играч.Реферът не отбележи един фаул в наказтелното поле на АС 23, по-късно той свири дузпа във вреда на ФК 13.Играчите на последния отказаха да се подчинят на това решение. Настанаха лошите сцени от преди 15 години.Реферът  напусна играта, замести го друг, пък случаен  човек,най-сетне дузпата бе бита от  Дермонски, умишлено в аут. Голът на ФК 13 бе празен, такива сцени не би трябвало да се повтарят, положението преди тая дузпа бе 2:2.Играта беше вече загрубяла, а след това стана още по груба.
                  Головете
Първият и единствен гол през първото полувреме бе отбелязан за ФК 13 от Крум  Стоичков, който отново е приет в клуба си. Във второто полувреме с великолепно воле Ангелов изравни, по-късно ФК 13 от изключителна грешка на Дермонски, покачи на 2:1, скоро след това АС 23 изравни чрез Ангелов, Който в една суматоха даде гола с глава.