• 67мин

Любомир Ангелов (АС 23)

неизвестен (АС 23)

ФК13 елиминира АС23 с 3:1 (3:0)

Обявено в 16'30 часа - второто полуфинално състезание, между тимовете на ФК13 и АС23, започна със сравнително голямо закъснение  — едва в 17’20 часа- това се дължеше, както можахме да узнаем, поради неназначаване ръководител за мача и е станало нужда такъв да се търси измежду присътствуващите  всред публиката рефери- Ръководството се пое от г. Илия Попов, още в първите минути на полувремето, нападателната линия на ФК13 застрашава гола на Дермонски.Няколко добре проведени единични и общи пробиви зквършват  несполучливо, но това, изглежда, беше необходимата за проучване увертюра.Защото — в 8-та минута от почването на мача мрежата зад Дермонски бе пробита голът бе отбелязан от десният  инсайд Бъчваров, който получи топката след хубава комбинация между Стоичков, Коцев и Каменски.Тоя първи гол обнадеждва извънредно много тимът на ФК13, чиито играчи стремително нападат напред, но той, същевременно, амбицира и белите, които също поставят в  критично положение отбраната на ветераните. така, в 15 минута Ангелов бие отличан фаул и само умението на Савов спасява изравнителния гол. . .
В 23 минута Стоичков и Коцев пробиват  бековете на АС23, Дермонски излиза към  топката, Коцев го излъгва и бие — но и топката излъгва него излиза в аут, две минути след това, обаче, вторият гол е отбелязан
— топката попада в десния краен нападател  на ФК13, той центрира и Л. Коцев със сигурен  шут покачва на 2:0 за тима си. Едва що са споделени: за едни радостта, за други огорчението —от този гол - ФК13 наново е
пред гола: Стоичков трехвърля с глава зад бековете, Каменски и Коцев я праща в ъгъла: резултатът е 3:0 за ФК13. Атаките на АС23 се разбиват сполучливо от бековете на ФК13 и Савов, които наново изнйсят играта напред. В 33 минута Ангелов обръща в гол един фаулов ударъ, но реферът  забелязва почти скрилият се зад бековете  играч на АС23 и маркира офсайд. Играта до края се развива с променливо надмощие. Докато през първото полувреме инициативата  е повечето в ръцете на ФК13 — през второто е точно противното, с тая разлика, обаче, че надмощието не бе  възнаградено с голове, равни на тия от първия хафтайм, поради това, че крайната
отбрана на ФК1З играе добре, тук се бие неизползван корнер- след това един много опасен удар на Ангелов, бит от фаул, е спасен от Савов с отличен плонж- АС23, все пак, усилено напира, с малки промеждутъци от време играта е все пред ФК13. Нападението на белите полага усилия да пробие гола на Савов, защото — неудобно е да си елиминиран, макйр и в полуфинал, със сравнително голям резутлат — но още по неприятно е да нямаш поне почетния гол, той бе отбелязан в 22 минути от Ангелов, който използува суматохата пред ФК13 и с отмерен, слаб удар, прати топката във вратата. Останалата пловина на второто полувреме протича с променлива игра. Все пак тя се водеше по-често пред гола ФК13. В 36 мин. Вл. Тодоров пропуска удобен момент за гол. Две минути след това Ангелов застрашава гола на ветераните: той бие много опасно
в левия ъгъл и голът е почти сигурен, но Савов изненада всички с един извънредно бърз и резултатен плонжон. Към края на играта, реферът отстрани десния хафбек на АС23 заради неприличния език към него. Реферът г. Илия Попов , се прави добре със  задачата си — тоя ръководи спокойно мача, маркирайки всичко на време.