Посещаемост: 50 зрители
Треньор на ЦСКА: Александър Станков
  • 20мин

Костадин Видолов (ЦСКА)

ЦСКА​ победи с 1:0 унгарския Халадаш в десетата си контрола за сезона. Единствения гол вкара халфът Костадин Видолов от дузпа в 20-aта минута. Тогава играч на Халадаш повали в пеналта Владо Манчев и реферът посочи бялата точка. Видолов бе безупречен и ЦСКА поведе в резултата срещу тима на унгарските железници. “Червените” удържаха 1:0 до края на мача и продължават да нямат загуба в предсезонните контроли.

ЦСКА започна мача много по-мобилизирано в сравнение с контролата със Слога (3:2) в петък. Това позволи освен гола на Видолов да бъдат създадени още положения. В 26-aта минута Станислав Ангелов бе изведен сам срещу вратаря на Халадаш Корогай, но ударът му мина над напречната греда. До почивката армейците владееха положението и не позволиха сериозни опасности пред вратаря Ивайло Иванов. Напълно обезвредени бяха бразилците Алекс и Леандро, които са звездите на Халадаш. Последните 15 минути на първото полувреме се играха в сумрак, тъй като домакините се забавиха с пускането на осветлението на стадиона.

През втората част треньорът на унгарците Кесай Ференц подмени почти целия отбор и влезлите с пресни сили играчи усилиха темпото. Въпреки това до реални голови положения пред вратата на ЦСКА така и не се стигна. В същото време “червените” бяха близо до втори гол в 76-aта минута. Тогава Асен Букарев засече с глава центриране отдясно, но топката мина на сантиметри от гредата. Явно виждайки, че губят мача, треньорите на Халадаш започнаха да скачат срещу съдиите. Последните 10 минути те изкараха край тъчлинията, сипейки обиди към реферите и скамейката на ЦСКА.