Стадион: Стадион на полската войска, Варшава

• 88мин

Брихчи (Легия)

„Легия“ (Варшава) – ЦСКА „Червено знаме“ (Сф) 0:1

ВАРШАВА, (По телефона от нашия кореспондент).

По случай тържествата, посветени на 20-годишнината на Полската народна армия, в четвъртък вечер се състоя футболна среща „Легия‘ – ЦСКА „Ч. Знаме“ (Сф). Българите победиха с 1:0, гол на Цанев в 28 мин.

Българските футболисти показаха особено през второто полувреме голямо майсторство и превъзхождаха във всяко отношение своите противници. Тяхната победа можеше да бъде по-висока. Но, за щастие на домакините, удар на Романов улучи гредата на вратата, а в 85 мин. Цанев изпусна да вкара гол, след като беше сам срещу вратаря Фолтин. В 88 мин. съдията определи дузпа срещу „Ч. знаме“, но Брихчи отправи топката право в ръцете на вратаря Йорданов...

На 13 октомври „Ч. знаме“ ще се срещне в Люблин с отбора от „Б“ група „Люблинянка“.