• Гол

Матияс Разбах (Алемания)

• Гол

8. Георги Димитров — Червения (ЦДНА) асистенция - Стефан Божков

Вчера на стадион „Васил Левски“ пред 25 000 зрители ЦДНА победи Алемания (Аахен) с 4:2

През първото полувреме армейците имаха явен превес и чрез Димитров (два гола) и Панайотов поведоха с 3: 0. Този резултат дойде като естествена последица от бързите действия на българите. Отбраната в тази част на играта не позволяваше на нападателите на Алемания да бъпат опасни.

След почивката картината на терена се промени. ЦДНА бе по-слабият отбор. Нападението се показа мзлодушно срещу твърлата немска зашита. Освен това нападателите на ЦДНА попускаха груби грешки, играеха разпокъсано и неточно, поради което основателно предизвикаха негодуванието на публиката.

Гостите заиграха по-уверено. Благодарение на добрата си издържливост, те създадоха доста грижи на армейската отбрана, която в отделни моменти трудно спираше техния устрем. Две бързи атаки на Алемания завършиха успешно. Майер и Разбах намалиха на 2:3. Малко преди края след хубав пас на Божков, Димитров покачи на 4: 2.