• 81мин

8. Никола Цанев (ЦДНА) асистенция - Иван Ранков

В НАВЕЧЕРИЕТО НА РЕШИТЕЛНИТЕ СРЕЩИ

Закъсняло настъпление

Серията победи на ЦДНА в последно време създаде убеждението (и то не само у играчите на шампиона) за възможен краен успех на армейците в тазгодишното първенство. Но тяхната игра през първото полувреме на вчерашния мач съвсем не бе игра на кандидат за най-високото място – тя бе разбита, с грешки, бездушна. Амбицията за добър резултат се виждаше само у играчите с бяло, а това бяха локомотивци. Те действуваха еластично, бранеха се с доста сили, но и нападаха най-малкото с 4-5 души. Така през първото полувреме ъгловите удари бяха 4:3 за „Локомотив“, като един от четирите пред вратата на ЦДНА донесе гол. Петров изпусна топката и Колев (Лок – 11) с глава я вкара в мрежата...

Разбира се, това движение напред и назад бе твърде изтощително за някои играчи на „Локомотив“ и те не можаха да го поддържат постоянно до края. При това като че ли резултатът, преимуществото създаде известно раздвоение у тях и те не останаха верни на възприетата линия. А и след почивката армейците приложиха преса (те не даваха покой дори и на Луков, когато трябваше да вкара топката в игра!) и в 80% от времето имаха топката в свое притежание. Ранков и Цанев пробиха няколко пъти по десния фланг и биха опасно или пък подаваха фини топки: корнерите във втората част бяха 9:2 за ЦДНА... Но локомотивци се бранеха лъвски. Някои положения, които изглеждаха безнадеждни за тях, бяха спасени от Луков. Само веднъж „белите“ изпаднаха в мат – центриране на Ранков бе причакано от Цанев пред самата врата и – 1:1. И само толкова – настъплението бе закъсняло...

В последните минути, при удар от фланга към вратата, топката бе отклонена с ръка от защитник на „Локомотив“. Според нас имаше основание да се присъди дузпа. Но съдията Чомаков не призна нарушение, като очевидно счете, че защитникът не е спрял умишлено топката с ръка, че топката е ударила ръката... В края на краищата съдията решава тези въпроси. Недопустим бе начинът, по който реагираха някои зрители, като дори си позволиха хулиганщината да хвърлят бутилки към игрището. За такива зрители не трябва да има достъп до стадиона!