• 89мин

Никола Цанев (ЦДНА)

ЦДНА​ наближава челото

Толкова пропуски на нападателите!

Републиканският първенец отново гледа към първото място! Две измъчени точки се прибавиха към общия му сбор. Измъчени, защото едва предпоследната минута донесе победния резултат 2:1. Плевенци имаха предвид противника си и излязоха на терена мобилизарани за един тежък мач, играха с воля и амбиция, с умно тактическо действие. Макар и да сгъстиха защитата си, те многократно опасно застрашиха вратата на армейците и в 68-та минута неспасяемо изравниха (1:1) – Върбанов (№7), голмайсторът на пловдивския отбор, великолепно продължи направлението а подадената му топка.

Справедливо е да кажем, че армейците играха по-комбинативно и непрестанно атакуваха вратата на гостите. Но атаките им завършваха безплодно. Корнери, удари в гредите, а голове?... Колко пъти нападателите имаха изгодни положения да реализират, но защо не стреляха? Каква е тази мудност пред вратата, и то тъкмо когато да се даде завършек на добре замислена и осъществена атака?! Отборът на ЦДНА – макар и да доминираше, показа мързелива игра. И за този вид на срещата най-много допринесоха Якимов, Колев, които бяха твърде далече от свойствената им игра. Защитата на отбора заедно с вратаря Петров беше нестабилна и при по-остро нападение на противника лесно се огъваше. Единствено Ангелов (2) вложи сърце и ревниво пазеше своята зона.

Независимо от обстоятелството, че срещата от време на време се оживяваше от по-смислени действия, нямаме основания да сме доволни от показанато.