9. Бойчо Маринов (Бенковски Вд)

• 59мин

• 78мин

11. Стефан Т. Стефанов (ЦДНВ)

Предпоследната среща от шампионата па Републиканската фугболча дивизия се състоя в събота между тимовете на ЦДНВ и Бенковски - Видин. От изхода на мача не зависеше класирането на участвуващите два тима, затова играта бе лишена. от нерв и амбиция. След загубата, която предния ден претърпя бургаския Ботев, видичският тим бе осигурен от опасността да изпадне на последното място и това се отрази върху играта на този тим. Той не вложи достагъчно амбиция и борбенюст и поради това напусна състезанието победен с доста голям резултат. Трябва също така да се отбележи, че тимът на Беиковски се яви на терена с доста подновен състав, а към края на първото полувреме бе лишен от водача на нападечието си - Маринов, който поради контузня трябваше да напусне играта.

Голямата победа, която постигна тимът на ЦДНВ не е резултат на някакво особено техническо, тактическо или комбинативно превъзходство. Наистина, ЦДНВ сравнен със своя противник, бе по-добрият тим на терена. Неговите нападення бяха по-многобройни, по-опасни но по-резултатни. За това ясно и определено говори резултатът - 4:0. Но, погледнато обективно, играта на военния тим не бе на особенна висота.

ОТ ЦДНВ, КОЙТО ИНАЧЕ РАЗПОЛАГА С ДОСТА ДОБРИ ЕДИНИЦИ, ИМА ОЩЕ МНОГО ДА СЕ ЖЕЛАЕ И НА ПЪРВО МЯСТО ПОСТИГАНЕ НА АНСАМБЪЛ.

В началото играта протича с разменени нападения. Още в 5 минута Божков с великолепен удар от 20 метра постигна първия гол за тима си. Това импулсира за известно време и двата тима и играта се оживява. ЦДНВ изнася играта по-често пред вратата на видинчани, но няколко пропуски на нападателите и добрата игра на вратаря на Бенковски задържат за дълго време този резултат. Темпото на играта постепенно ослабва. Едва в 35 минута ЦДНВ успява отново да промени резултата. Един много остър шут на Василев рекушира наляво. Там топката не пада във Виденов, който се опитва, съвсем погрешно, да върне на вратаря,

НО ТОПКАТА Е ДОСТИГНАТА ОТ МИЛАНОВ И ТОЙ ПОКАЧВА НА 2:0.

Не след дълго, едно тежко сблъскване между Трънков и Маринов изважда и двамата от играта до края на мача. В последните секунди на първото полувреме Миланов пропуща една отлична възможност за гол.

След почивката играта започва по-живо Два последователни фаули, отсъдени поради излизането на вратаря на Бенковски нзвън чертата на наказателното поле, остават неизползувани. Но в 14 минута, една грешка на отбраната на видинчани дава възможчост на Божков да направи третия гол за ЦДНВ. От този момент играта изцяло се пренася в половината на Бенковски. Една хубава комбинация между Алексиев, Божков и Божилов, завършва с удар на последния, отлично спасен от добрия вратар на видинчани. В 33 минута Стефанов отбелязва последнна гол на мача. До края играта продължава мудно и скучно и при 4:0 за ЦДНВ, съдията Стоянов дава края.