• 11мин

6. Димитър Пенев (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 72мин

3. Божил Колев (ЦСКА „Септ. знаме“)

Мачът започна многообещаващо за локомотивци, които чрез Хаджиев и Соколов отправиха два страхотни удара към Йорданов. Но оказа се, че това е било едва ли не целият техен шанс в този мач. Армейците успяха да отразят началните атаки и дори още в 11-ата мин. да поведат в резултата, когато Пенев се измъкна от една лошо осъществена изкуствена засада и необезпокояван вкара топката в мрежата. От тук нататък до почивката шампионите взеха диригентската палка в свои ръце, атакуваха в добро темпо, като в нападателните акции се отличи и...Зафиров.

Втората част на играта отстъпваше по темпо и качество на първите 45 минути. „Локомотив“ отново осъществи първоначален натиск, но той се изрази само в три последователно изпълнени ъглови удара. След това настъпи равновесие в играта. В един момент локомотивци включиха твърде голям брой състезатели при една своя атака, оголиха се и опитните шампиони не оставиха ненаказан този дефект. Последва светкавична контраатака, при която Б. Колев успя да намери път на топката към мрежата - 2:0. Забележете, че и двата гола на армейците бяха отбелязани от състезатели с номера № 3 и № 6 на фланелките. Това не е добър атестат за нападателите.

Така шампионът се реваншира за загубата си през есента от „Локомотив“ със същия резултат.