6. Спас Джевизов (ЦСКА „Септ. знаме“)

• 57мин

• 78мин

Сергей Христов (Сливен)

Че от „Сливен“ се очакваше повече в този мач не ще и дума. Но силната игра на домакините така обърка редиците им, че головете в тяхната врата се сипеха един след друг. Джевизов, Йончев, Младенов, подпомагани и от останалите футболисти в червено, плетяха майсторски комбинации, сътворени с добра фантазия, които приключваха с неотразими завършващи удари във вратата на Йоргов. Вървеше им играта, а и те не жалеха сили(особено през първата част), за да покажат повече от похвална активност, интересни индивидуални и колективни действия, които „матираха“ бързо съперника. А когато резултата набъбна на 6:0 поснижиха темпото, но останаха верни на желанието си да търсят най-красивото в тази игра...

Ето какво мислят за тази среща гостите от Италия:

Лучано Тесари - пом. треньор на „Рома“: „Винаги съм твърдял, че първото условие за успеха е дисциплината, а армейците показаха, че притежават в изобилие такава. Аз познавам този състав отдавна и няма да сбъркам ако кажа, че е много силен колектив. Отличава се с респектиращо движение по терена, с добра фантазия в играта. Отлични изпълнители са Йончев и Младенов, а Джевизов, макар и с номер 6 на гърба показа, че има неограничени права на действие. Срещу един такъв слаб съперник, какъвто бе „Сливен“ в този мач, слабости в играта на вашия шампион не се видяха, но...сигурно има."

Луиджи Ферайоло - специален пратеник на вестник „Кориере дело спорт“: „Голямата разлика в класите направи тази среща много лесна за домакините, които се опличиха преди всичко с резултатната си контраатака. Силно впечатление ми направи играта на Здравков и Джевизов. Видяха се и някои слабости, особено в защитен план. Разбира се с това съвсем не искам да кажа, че на „Рома“ ще и бъде леко. Напротив! Тук я очаква изключително тежък мач, срещу много силен и авторитетен съперник. Но в турнирите за мен срещите траят 180 минути и за „Рома“ ще е много важно, как ще преминат първите деветдесет в София..."