• 83мин

Погани (Ференцварош)

Купа Кюдад де Севиля

3:1 ЦСКА по-добър от Ференцварош
Севиля, 11 (от нашия кореспондент, Рикардо Риос) – ЦСКА от София се наложи с 3:1 над Ференцварош във втория мач от купа Кюдад де Севиля, която се изигра тази вечер на Санчес Писхуан пред около 5000 зрители.

Головете:
1:0 18 минута. Двойно подаване между Александров и Славков и първият вкарва през пасивната унгарска защита, която мисли, че има засада.

2:0 31 минута. Директен пряк свободен удар изпълнен от Славков, който стреля елегантно близко до страничната греда.

3:0 45 минута. Дълъг пас на Джевизов към Славков, който виждайки излизането на вратаря, го прехвърля.

3:1 83 минута Белеш е съборен в наказателното поле, Погани се наема да изпълни наказателния удар прострелвайки вратаря.
Реферът от Мурсия, г-н Хименес Мадрид се представи добре в един джентълменски двубой. Само един жълт картон за Славков от ЦСКА за груба игра. Сигурна победа на ЦСКА срещу Ференцварош на фона на малкото зрители на Санчес Писхуан.

Почти от първата минута ЦСКА се наложи, с една по-добре подредена защита, с организирана средна линия и преди всичко с опасна контраатака, след всеки опит на Ференцварош да се приближи до вратата.

Играчът на мача беше без съмнение „Златната обувка“ Славков, както поради отбелязаните голове, така и като визията си за играта, като това го превърна в истинския герой на срещата. От страна на Ференцварош, който донякъде разочарова феновете, се спаси само Полоскей, който в редки случаи, застрашаваше подредената българска защита.

източник: Ел Мундо Депортиво