неизвестен (Ботев Ихт)

3. Йордан Върбанов (ЦСКА)

• 78мин

11. Стойчо С. Младенов (ЦСКА)

Въпреки отсъствието на някои основни състезатели, които са ангажирани с националните отбори на България за гостуването на Хърватска, отборът на ЦСКА победи гостите от Ботев (Ихтиман) с 8:0 в контрола, изиграна на базата на червените в Панчарево.

Прави впечатление завръщането на терена на Светослав Петров, който дълго време лекуваше контузия.

Резултатът в мача бе открит още в 6-ата минута, когато Христо Янев изпълни перфектно пряк свободен удар и матира вратаря на гостите. Само седем минути по-късно малобройните зрители станаха свидетели на гол-близнак на първия, като отново Янев записа името си като голмайстор.

След нови седем минути – в 20-ата – Жоао Паоло Брито овладя подаване в наказателното поле и с премерен удар направи резултата класически.

Всеки един от тримата вратари в отбора игра по около тридесет минути в срещата. Колев бе заменен в 26-ата минута от Генко Славов, който на свой ред отстъпи мястото си на Ивайло Иванов в 59-ата минута.

В 37-ата минута топката бе центрирана към Лима в наказателното поле на гостите, той от въздуха я отклони на ляво към Родриго Соуса, за когото не бе проблем на празна врата да отбележи.

Числото “7” явно бе щастливо за червените в този ден. Седем минути след четвъртия хол последва и пети, чийто автор отново бе бразилският нападател.

На почивката бяха направени няколко смени в редиците на ЦСКА. На игрището се появиха Румен Трифонов, Евгени Йорданов, Йордан Върбанов, Мартин Керчев, Петър Станев и юношата Симеон Атанасов. Тези футболисти замениха Александър Томаш, Родриго Соуса, Ибрахима Гай, Лео Лима, Христо Янев и Жоао Паоло Брито.

В 54-ата минута бе извършена нова смяна – терена напусна Жоао Карлос, а на негово място се появи друг юноша на ЦСКА, който Стойчо Младенов често ползва в контролни срещи – Андриан Олегов.

Синхронът в червените редици се наруши и затова зрителите трябваше да изчакат до 70-ата минута, за да видят ново попадение. Петър Станев центрира остро отляво и защитник на гостите вместо да изчисти топката я прати в собствената си мрежа.

Този път не бяха необходими седем минути за ново попадение, а само пет – в 75-ата минута Йордан Върбанов засече с крак поредното центриране отляво и направи резултата 7:0.

В 78-ата минута падна последният гол в мача. След грешка на вратаря на Ботев, Стойчо Младенов открадна топката и на празна врата отбеляза.