Евгени Йорданов (ЦСКА) асистенция - Шалозе Удоджи

• 74мин

• 84мин

Гийом Да Зади (ЦСКА) асистенция - Евгени Йорданов

Днес от 11.00 часа на базата в Панчарево отборът на ЦСКА победи с 3:0 Вихрен (Сандански) в контрола. Две от попаденията реализира Евгени Йорданов (54' и 74'), а един гол добави Гийом (84').

Старши треньорът на армейците Стойчо Младенов използва всички футболисти, който имаше на разположение. Интересна бе и подредбата на нашите футболисти в защита. Централен двойка защитници започнаха Кирил Котев и Алекс Пицурка, който завърши проверката на този пост. Като ляв защитник бе използван Йордан Юруков.

През първото полувреме армейците надиграха тотално своя противник, но така и не можаха да стигнат до гол. Пропуски направиха Стойко Сакалиев и Еуген Трика. Минута преди края на полувремето нашите момчета претендираха за дузпа, след като играч на противника игра с ръка в наказателното си поле. За гостите отлична възможност пропиля Марков, който излезе сам срещу Ковачевич.

Влезлият като резерва Евгени Йорданов поведе армейците към победата. Той отбеляза две от попаденията и асистира за третия гол. 9 минути след началото на втората част Йорданов откри резултата, след като засече с глава центриране на Удоджи. В 74-ата минута ситуацията се повтори.

След отличен пробив на Удоджи последва центриране, което Евгени Йорданов засече с ефектен плонж с глава. Крайният резултат оформи Гийом Да Заади 6 минути преди края. Нападателят от Кот Д’Ивоар направи двойно подаване с Евгени Йорданов и от близко направи безпомощен вратаря на гостите Венци Велинов.

Играчите на ЦСКА, които взеха участие в контролата: Оливър Ковачевич (Илко Пиргов), Кирил Котев (Николай Чипев), Йордан Тодоров (Евгени Йорданов), Еуген Трика (Фуртадо), Абдер Кабус, Михайл Александров, Алекс Пицурка, Стойко Сакалиев (Гийом), Георги Илиев, Удоджи, Йордан Юруков.