Даниел Червенков (ЦСКА)

• 54мин

30. Йордан Тодоров (ЦСКА)

Стойчо С. Младенов (Конелиано)

ЦСКА​ победи Конелиано с 7:1 в приятелска среща, играна на базата в Панчарево днес от 18:00 часа.

Двата отбора изиграха приятен за окото мач в две полувремена по 40 минути.

През второто полувреме в игра се появиха вратарят Генко Славов, завърнал се от Родопа (Смолян) на мястото на Ивайло Иванов и Даниел Червенков, син на помощник-треньора на армейците Ангел Червенков на мястото на Амиран Муджири.

В 6-тата минута Мансур Аянда откри резултата в полза на червените. Оставен непокрит в наказателното поле Аянда финтира защитник и стреля фалцово и неспасяемо в десния горен ъгъл на вратата, пазена от Димов.

В 19-тата Амиран Муджири направи 2:0. Ангел Йошев центрира една топка отляво на наказателното поле и Муджири от воле вкара втория гол.

Шест минути по-късно отново Муджири бе намерен на далечната греда отляво и преодоля Димов за 3:0. Това бе негов 6 гол за 5 поредни мача.

В 37-та минута Мирослав Манолов се възползва от грешка на вратаря на Конелиано, който изпусна топката след едно центриране. Тя кацна на главата на Манолов, който я насочи в мрежата.

В края на първото полувреме Миро Манолов вкара и втория си гол в мача. Той бе изведен очи в очи с Димов, финтира го отдясно и от малък ъгъл покачи на 5:0.

През второто полувреме в 51-вата минута Мансур Аянда открадна една топка пред наказателното поле на Конелиано, напредна срещу вратаря и подаде на ляво към Даниел Червенков, който не сгреши за 6:0.

Три минути по-късно Румен Трифонов, който изкара подготовката с червените, спъна Миро Манолов и реферът отсъди дузпа. Въпреки подвикванията на феновете да бие това нарушение Гай, Данчо Тодоров стреля неспасяемо в левия ъгъл на врата – 7:0.

Почетното попадение за Конелиано вкара Стойчо Младенов – младши. При контраатаката на гостите, Адриан Олегов не успя да изчисти една топка и предпочете да фаулира играч на гостите, за което бе отсъдена дузпа. Младенов би в левия ъгъл на врата и оформи крайното 7:1.

Освен с резултата и приятното време за игра, този двубой може да се запомни с още две неща. Едното е добрата игра на Ибрахима Гай в офанзивната линия на армейците и второто - неприятната контузия на дясната ръка, която получи Мирослав Манолов, след сблъсък със защитник на Конелиано.